جورواجور

دانشمندانی که ریاضی شون ضعیف بوده! - جورواجور

دانشمندان و مخترعینی که در درس ریاضی مشکل داشتند

شاید با خودتان فکر کنید که دانشمندان در هر زمینه ای نابغه هستند اما این گونه نیست. یعنی بعضی از دانشمندان هستند که به سختی ریاضی را یاد می گرفتند.

اگر شما هم در درس ریاضی ضعیف عمل می کردید، بدانید که تنها نیستید و ریاضی برای بسیاری از افراد، حتی بعضی از دانشمندان هم کار سختی بوده و است. در این قسمت از گوناگون جورواجور دانشمندانی را به شما معرفی خواهیم کرد که درس ریاضی را به سختی یاد می گرفتند.

الکساندر گراهام بل

الکساندر گراهام بل مخترع اسکاتلندی تلفن است. او در دوران دبیرستان سختی های زیادی با درس ریاضی داشت. البته که از حل مسائل ریاضی و تمرین های سخت آن لذت می برد اما به محض این که متوجه پاسخ و راه حل رسیدن به جواب می شد، دیگر حوصله خواندن ریاضی را نداشت و تمایلی به درآوردن جواب آخر از خودش نشان نمی داد.

به همین دلیل نمی توانست نمرات خوبی در زمینه ریاضی کسب کند. در واقع می توان گفت که علاقه گراهام بل به عنوان یک دانشمند و مخترع، نسبت به ریاضی از حد متوسط هم کمتر بود.

الکساندر گراهام بل

جک هورنر

جک هورنر مشاور علمی فیلم پارک ژوراسیک که همچنین نقش های مختلفی از جمله صحنه دزدی دنیای ژوراسیک را به عهده گرفت، در زمینه های مختلف موفقیت های زیادی به دست آورده بود و حتی معلمان در دوران مدرسه به دلیل این موفقیت هایش تعجب می کردند.

جک اهل مونتانا بوده است. او در مدرسه مخصوصاً در زمینه ریاضی عملکرد خوبی نداشت و سرعت او به شدت پایین بود؛ حتی نتوانست امتحان جبر را پاس کند و همین باعث شد که پدر ریاضی دانَش از موفقیت او در درس ریاضی ناامید شود.

این قضیه تا دانشگاه هم ادامه داشت و هفت بار درس ریاضی را افتاد. به دلیل وجود درس ریاضی نتوانست از دانشگاه فارغ التحصیل شود. این وضعیت تقریبا تا سال 1979 ادامه داشت تا این که پزشکان تشخیص دادند که او به مشکل خوانش پریشی مبتلاست.

جک هورنر

مایکل فارادی

مایکل فارادی زندگی سختی از لحاظ مالی تجربه کرده بود. پدرش یک آهنگر بود و از مشکلات اختلاف طبقاتی رنج می برد. همانطور که می دانید؛ فارادی اولین سازنده موتور و ژنراتور الکتریکی است.

همچنین اختراع بادکنک هیدروژنی و پایه تکنولوژی و یخچال های مدرن به دست او انجام شده است اما با وجود این که اختراعات بسیار مهم و سخت این چنینی داشته است، درس او در ریاضی تعریف چندانی نداشت. او تئوری های مختلفی داشت که با ریاضی نمی توانست آن ها را به اثبات برساند. به همین دلیل فرضیه هایش رد می شد.

ای. او. ویلسن

ویلسن در زمینه های مختلف از جمله فلسفه، بیولوژی و منابع طبیعی؛ کتاب های مختلفی را تالیف کرده بود. کتاب های او همیشه پرفروش و محبوب بودند اما هنگامی که قصد داشت رازهایی را در مورد خودش بیان کند، به مسئله ضعیف بودنش در ریاضی اشاره می کرد.

او در مدارس مناطق فقیر تحصیل کرده بود و بعد از اینکه استاد دانشگاه شد، جرأت پیدا کرد تا به سمت حسابان برود. به همین دلیل اختلاف سنی اش با شاگردان دیگر سر کلاس خیلی زیاد شده بود. او در این مورد اشاره کرد که من مجبور بودم غرورم را کنار بگذارم و در کنار شاگردان خودم حسابان یاد بگیرم اما باز هم نتوانستم نمرات خوبی کسب کنم.

ای. او. ویلسن

توماس ادیسون

جالب است بدانید که ادیسون خودش اظهار کرده من همیشه می توانم ریاضیدان ها را استخدام کنم اما ریاضی دان ها نمی توانند مرا استخدام کنند. او به خوبی می دانست که در چه زمینه هایی موفق و چه زمینه هایی ناموفق است.

حتی ریاضی او به قدری ضعیف بود که مجبور شد اصول ریاضی فلسفه طبیعی، نوشته نیوتن را بخواند اما طبق بیان خود، انجام این کار هیچ تاثیر مثبتی در روند زندگی اش نداشت و تنفرش را از ریاضی بیشتر کرد زیرا هیچ چیزی از ریاضی سر در نمی آورد.

چارلز داروین

داروین هم از جمله کسانی بود که ریاضی ضعیفی داشت و حتی در زندگی نامه اش اشاره کرده که من خیلی سعی کردم تا ریاضی را یاد بگیرم اما خیلی کند عمل می کردم؛ حتی در سال 1828 برای ریاضی معلم خصوصی گرفتم اما معلم خصوصی هم از یاد گرفتن ریاضی توسط او ناامید شد.

او در این زمینه اشاره کرده که ریاضی خواندن برایم به شدت سخت و طاقت فرسا بود؛ حتی از پایه ای ترین مسائل جبر هم فهم درستی نداشتم، صبر بالایی هم نداشتم تا بخواهم دوباره تلاش کنم.

بازدید : - بار دسته بندی : گوناگون تاريخ : 14 ژوئن 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها