DS اولین برند پژو – سیتروئن با تکنولوژی خودران

پژو 95 پنج شنبه ۲۴ فروردین ۹۶ رضا حیدرزاده
DS اولین برند پژو – سیتروئن با تکنولوژی خودران

احتمالاً DS اولین برند گروه پژو – سیتروئن نخواهد بود که وارد آمریکا می‌شود زیرا این نقش به احتمال زیاد در ابتدا به پژو واگذار خواهد شد اما این زیرشاخه‌ی لوکس گروه اولین برندی خواهد بود که از تکنولوژی‌های خودران سود خواهد برد.
با شروع سال آینده کراس اوور DS 7 از برخی سیستم‌های نیمه خودران نظیر پارک خودکار با نام پارک پایلوت و سیستم پایش موقعیت خودرو در روی جاده با نام کانکت پایلوت استفاده خواهد کرد. این اطلاعات از طرف سخنگوی گروه پژو-سیتروئن تأیید شده است. او گفته که اندکی پس از معرفی تکنولوژی‌های یاد شده در کراس اوور DS 7 شاهد نصب آن‌ها در مدل‌های سیتروئن و پژو خواهیم بود.

برند پژو سیتروئن با تکنولوژی خودران
در حال حاضر این گروه فرانسوی تنها سیستم‌های خودران سطح ۱ را که به عنوان “کمک راننده” توصیف شده‌اند ارائه می‌کند. از جمله‌ی این سیستم‌ها می‌توان به کروز کنترل تطبیقی، ترمز فعال و دستیار حفظ خودرو بین خودرو اشاره کرد. این سیستم‌ها در مدل‌های زیادی از جمله پژو ۲۰۸ و ۳۰۸ و سیتروئن C3 و C4 وجود دارند.

برند پژو سیتروئن با تکنولوژی خودران
جالب آنکه پژو در مقایسه با دیگر کمپانی‌های بزرگ صنعت خودرو، روشی محافظه‌کارانه‌تر را در استفاده از تکنولوژی‌های خودکار در پیش گرفته است. برای مثال این خودروساز فرانسوی می‌گوید تجهیزات سطح ۳ که قبلاً در جاده‌های اروپا قانونی بوده‌اند را تا پیش از پایان دهه‌ی میلادی جاری معرفی نخواهد کرد.

برند پژو سیتروئن با تکنولوژی خودران
یک دلیل محتمل برای روش گروه این حقیقت است که پژو – سیتروئن در حال حاضر روی گسترش جهانی خود تمرکز دارد. این خودروساز اخیراً اوپل/واکسهال را از جنرال موتورز خرید و با استفاده از سرویس های اشتراک خودرویی به آمریکا بازگشته و بعداً نیز خودروهای خود را در آمریکا عرضه خواهد کرد. به همین ترتیب این گروه به مذاکرات برای خریدی دیگر از پروتون و لوتوس نیز ادامه می‌دهد.

حتما بخوانید:   رونمایی از اولین خودروی مسابقه‌ای خودران

برند پژو سیتروئن با تکنولوژی خودران


پژو و DS در نمایشگاه امسال فرانکفورت حضور نخواهند یافت زیرا روی تبلیغات دیجیتالی و شبکه‌های اجتماعی تمرکز دارند. هرچند، سیتروئن در فرانکفورت حاضر خواهد بود تا از محصول جدیدی رونمایی کند.

منبع پدال
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “DS اولین برند پژو – سیتروئن با تکنولوژی خودران”