همکاری فورد و تویوتا برای توسعه اپلیکیشن‌های درونی خودرو

دسته‌بندی نشده 18 پنج شنبه ۲۳ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
همکاری فورد و تویوتا برای توسعه اپلیکیشن‌های درونی خودرو

فورد و تویوتا به‌منظور ایجاد یک صنعت منسجم برای توسعه یکپارچه‌سازی گوشی‌های هوشمند و فناوری‌های درونی خودرو، با دیگر کمپانی‌ها، قطعه ‌سازان و تأمین‌کنندگان لوازم وارد همکاری می‌شوند.

smartdevicelink-759
به گزارش پدال به نقل از بلومبرگ (Bloomberg) این ائتلاف گسترده که SmartDeviceLink خوانده می‌شود، نوعی پلتفرم متن‌باز خواهد ساخت که برای تمامی تولیدکنندگان اپلیکیشن در جهان قابل استفاده باشد. درنتیجه ابزارهایی که تاکنون از جانب گوگل و اپل ارائه شده بود به کناری رفته و کنترل بازار اپلیکیشن‌های درونی خودرو از چنگال غول‌های برنامه‌نویسی جهان دور خواهد ماند.

smartdevicelink-logo
پلتفرم مذکور امیدهای زیادی را برای ارائه تنوع اکثرا درزمینه چگونگی کاربری گوشی هوشمند درون خودرو زنده کرده است. SDL امکان دسترسی به گوشی را از طریق فرمان‌های صوتی، نمایشگر کنسول مرکزی و دکمه‌های روی فرمان برای راننده فراهم ساخته و مایه افزایش امنیت ارتباطات درون خودرو می‌شود؛ چراکه میزان دسترسی اپلیکیشن‌ها به داده‌های درونی توسط کمپانی‌ها قابل تنظیم خواهد بود!

2016-toyota-tacoma-limited-v-6-center-stack
داگ فن‌داگِنز (Doug VanDagens) مدیر جهانی خدمات و خودروهای یکپارچه فورد دراین‌باره معتقد است:

آن‌هایی که خودروهای مجهز به فناوری‌های آینده ما را می‌خرند، برندگان اصلی این همکاری بزرگ هستند.

Ford SYNC 3
تا به اینجا فورد و تویوتا به همراه مزدا، گروه پژو-سیتروئن، صنایع سنگین فوجی و سوزوکی از بین خودروسازان و کمپانی‌های اِلِکتروبیت (Elektrobit)، لوکسافت (Luxoft) و زِوو (Xevo) به‌عنوان اولین تأمین‌کنندگان لوازم موردنیاز همکاری خود را آغاز کرده‌اند. هارمان (Harman)، پایونیر (Pioneer) و QXN نیز اعلام آمادگی کرده و در چهره نبود هرگونه مانع، به‌زودی به این جمع خواهند پیوست.

[ad_2]

منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “همکاری فورد و تویوتا برای توسعه اپلیکیشن‌های درونی خودرو”