افزایش هوش جنین و رفع ویار مادر با روشهای طب سنتی

بارداری و کودک یاری 71 پنج شنبه ۲۳ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
افزایش هوش جنین و رفع ویار مادر با روشهای طب سنتی

اگر مادران تدابیر بارداری را رعایت کنند، جنین به سلامت دوره رشد خود را می‌گذراند. مادرانی که این تدابیر را رعایت نکنند، نباید انتظار داشته باشند با خوردن چند میوه یا غذا هوش فرزندشان بسیار شود. برای افزایش هوش جنین و تندرست به جهان آمدنش باید اصول کلی رعایت شود، همچنین در احادیث آمده است که «کُندر» برای افزایش هوش جنین سودمند خواهد بود.

کندر ، اولین پیشنهاد

بر روی تاثیرگذاری کُندر تحقیقات اساسی چهره نگرفته، اما پیشنهاد می‌شود مادران باردار از هفته ۱۲ تا ۱۴ بارداری کُندر به اندازه یک نخود بجوند تا به طور کامل با بزاق دهان مخلوط شود. در طول ۹ ماه بارداری بهتر است کُندر مورد استفاده قرار نگیرد به غیر از زمانی‌که اشاره شد چرا که استفاده بسیار آن عوارض خاصی به همراه دارد.

با توجه به اینکه شدنی است کالا تقلبی کُندر در بازار عرضه شود یا به علت مشابهت افراد گیاه دیگری را خریداری کنند، بهتر است بسیار مورد استفاده قرار نگیرد تا از عوارض آن جلوگیری شود.

افزایش هوش جنین با چند راه ساده

متخصصان، گوش سپردن به قرائت قرآن را برای افزایش هوش جنین مهم دانسته و برای بوییدن عطرهای طبیعی مانند گل‌محمدی و بهارنارنج نیز از اهمیت بالایی قائل هستند. همچنین گوش دادن به موسیقی‌های تسکین‌بخش می تواند بر افزایش هوش جنین تاثیر مثبتی داشته باشد.

بوییدن لیمو علاوه بر افزایش هوش جنین، بر رفع ویار بارداری هم تاثیرگذار است. هِل را هم می‌توان در افزایش هوش جنین مهم دانست.

قرار داشتن مادر در حالت تسکین و به دور از تنش و اضطراف، در افزایش هوش جنین قابل اهمیت است. همچنین بخش زیادی از هوش بعد از تولد جنین شکل می‌گیرد. بر این اساس باید تقویت هوش بعد از تولد هم مدنظر مادر قرار داشته باشد.

ماساژ آرام نوزاد در ساعات اولیه تولد بر هوش کارساز است و علاوه بر آن گونه ورزش کردن مادر را بسیار با اهمیت است. در دوران بارداری مادران باید ورزش معتدل داشته باشند؛ بالاخص افرادی که دچار فشارخون، دیابت یا افزایش وزن هستند؛ چرا که ورزش علاوه بر قوت عضلات، به وضع حمل طبیعی کمک کرده و روی افزایش هوش جنین تاثیر می‌گذارد.

اعتیاد مادر، یکی از علل سقط جنین

متخصصان، موادمخدر را تهدیدی جدی برای جنین عنوان کرده اند. مصرف موادمخدر همچون سیگار باعث می‌شود جنین اکسیژن کمتری دریافت کند. مصرف موادمخدر اثرات منفی بر روی جنین می‌گذارد، علاوه بر وزن کم نوزاد، بروز گونه ها تشنج‌ها و آسیب‌های مغزی از دیگر معایب مصرف موادمخدر است.

به لحاظ گونه ماده‌مخدر مصرفی مادر، عوارض متفاوت است، حتی شدنی است مصرف مواد به سقط جنین یا مرده‌زایی منجر شود.[ad_2]

منبع پارسی تب

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “افزایش هوش جنین و رفع ویار مادر با روشهای طب سنتی”