۹ دی نبود، چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند/ فتنه ۸۸ فراموش نمی‌شود

دسته‌بندی نشده 34 جمعه ۱۰ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
۹ دی نبود، چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند/ فتنه ۸۸ فراموش نمی‌شود

حجت الاسلام احد آزادی خواه در گفتگو با گزارشگر مهر، با اشاره به ریشه های شکل گیری حماسه ۹ دی ۸۸ اظهار داشت: حماسه انقلابی مردم در ۹ دی به اعتقادات و باورهای عمیق دینی آنها باز می گردد.

وی ادامه داد: این حماسه فراتر از یک واقعه سیاسی بوده و جنبه سیاسی و جناحی دادن به آن، جفا در حق این حماسه ماندگار است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه ۹ دی نماد دفاع از فرهنگ عاشورا است، گفت: در فتنه ۸۸ اختلاف بین دو جریان سیاسی کشور یاد دو فرد مطرح نبود چرا که چنین مسائلی در همه جای جهان وجود دارد، مسئله اصلی این بود که عده ای مزدور درونی کمر همت را بر براندازی انقلاب و نظام بسته بودند.

آزادیخواه تصریح کرد: همت این افراد بر پا گذاشتن روی خون شهدا و تمرد از ولی فقیه و امیدوار کردن نظام سلطه استوار شده بود و تلاش می کردند ا شکاف و فاصله عمیقی بین مردم ایجاد کنند؛ فتنه ۸۸ در ادامه حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸ بود که این بار دشمن تلاش می کرد تا کار را تمام کند، اما واقعه ۹ دی بستن این طومار بود که اگر بسته نمی شد، بی گمان چیزی از انقلاب باقی نمی ماند.

وی با پافشاری بر بایستگی برگزاری باشکوه سالگرد حماسه ۹ دی در هر سال با توجه به اهمیت آن، اظهار داشت: آن نگاهی که می خواهد فتنه ۸۸ را به فراموشی بسپارد و سخن از رفع حصر سران فتنه می کند، بی گمان از دو حالت خارج نیست؛ یا نادان هستند و یا مغرض.

حتما بخوانید:   سید نعمت جانشین سرمربی تیم تکواندو دانشجویان شد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در توضیح این نکته پافشاری کرد: اگر نادان و جاهل هستند، باید مطالعه کنند و بهفمند که پیشینه و هدف فتنه ۸۸ چه بود؛ ایجاد ناامنی و هرج و مرج در کشور صریح ترین خیانت به کشور است که سران فتنه مرتکب شدند که شاهد این ناامنی در خیابانهای تهران و برخی شهرهای بزرگ بودیم، به گونه ای که جان مردم در معرض خطر افتاد.

آزادیخواه ادامه داد: اگر جاهل و نادان نباشند، بی گمان مغرض و مزدور دشمن هستند که کوشش در فراموش کردن این ماجرا دارند که در این چهره باید با آنها رویارویی جدی شود.

وی تصریح کرد: ماجرای فتنه ۸۸ هیچ زمانی فراموش نمی شود و سران فتنه هم یا باید رسما از مردم عذرخواهی کرده و رفتار خود را جبران کنند تا مورد عفو مردم قرار گیرند و یا تا زمانی که اعلام ندامت نکرده اند، خائن به مردم و انقلاب هستند و باید محاکمه شوند.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۹ دی نبود، چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند/ فتنه ۸۸ فراموش نمی‌شود”