۱۰۰۰ مدرسه ابتدایی به امکانات ورزش تنیس مجهز شدند

دسته‌بندی نشده 43 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
۱۰۰۰ مدرسه ابتدایی به امکانات ورزش تنیس مجهز شدند

به گزارش خبرنگار مهر، مجید شایسته ظهر یکشنبه در حاشیه آئین اختتامیه مسابقات حذفی تنیس مردان کشور در ورزشگاه تختی سمنان، ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای ترویج رشته ورزشی و قهرمانی تنیس، ابراز داشت: طبق تفاهم‌نامه امضاشده بین فدراسیون تنیس و وزارت آموزش‌وپرورش، ترویج این رشته ورزشی در مدارس از سال جاری آغاز و تداوم خواهد یافت.

وی افزود: تنیس ورزشی است که در کنار مقوله سلامت جسمانی و بعد پرورش استعدادهای قهرمانی، جایگاه ویژه‌ای نیز در سطح دنیا دارد که ترویج این رشته مفرح می‌تواند باعث کشف استعدادهای خوبی در سنین نوجوانی شود.

رئیس فدراسیون تنیس همچنین در پاسخ به اینکه آخرین تحولات دنیای تنیس در کشور چیست، گفت: فروردین۹۶ در اصفهان پلی‌آف آسیا و اقیانوسیه دیویس کاپ مردان در مرحله دوم با رقابت بین دو تیم ایران و ویتنام پیگیری می‌شود که این بازی برای ما بسیار اهمیت دارد.

شایسته بیان داشت: متأسفانه تیم کشورمان بازی پیشین خود را به حریف پاکستانی واگذار کرده و به دلیل شکست ویتنام از تیم پاکستان، یکی از دو تیم ویتنام و ایران از زیرگروه دوم دیویس کاپ آسیا و اقیانوسیه حذف خواهند شد که امیدواریم تیم کشورمان در این دیدارها که به میزبانی کشورمان نیز در روزهای ۱۸ تا ۲۰ فروردین ۹۶ برگزار می‌شود، موفق عمل کند تا شاهد سقوط این تیم به زیرگروه سوم دیویس کاپ نباشیم.

وی افزود: میزبانی دور دوم مسابقات آسیا اقیانوسیه زیرگروه دویس کاپ برای ایران اسلامی شرایط خوبی را رقم می‌زند که با توجه به آمادگی تیم دویس کاپ ایران، امید زیادی به این تیم بسته‌ایم.

حتما بخوانید:   ۳۲ فدراسیون در استعدادیابی ورزشکاران جوان همکاری دارند

رئیس فدراسیون تنیس همچنین گفت: طی سال‌های اخیر با زیرساخت‌های ورزش تنیس در کشور رشدی ۲۵۰درصدی داشته که این امر توانسته به رشد و توسعه رشته تنیس در شهرستان‌ها کمک شایانی کند چراکه تنیس یک‌رشته قدیمی در کشور است که در آغاز انقلاب اسلامی نگاه ویژه‌ای به آن نشد اما امروز دوباره دوران رشد و توسعه این ورزش فرارسیده است.

شایسته بابیان اینکه فدراسیون تنیس در سال‌های اخیر یکی از اهداف خود را تجهیز و ترویج اماکن ورزشی مناسب ورزش تنیس تعیین کرده است، ابراز داشت: ایران اسلامی دارای استعدادهای فراوانی در این رشته ورزشی است که با سرمایه‌گذاری بر روی آن می‌توان بر بام تنیس آسیا ایستاد.

وی افزود: در سال‌های اخیر تعداد زمین‌های تنیس کشور دو برابر افزایش‌یافته که این نشان از سرعت توسعه این ورزش در سطح شهرستان‌های ایران اسلامی دارد اما این امر به تنها کفایت نمی‌کند و ما باید به آموزش‌وپرورش نیروی نخبه ورزشی نیز بپردازیم که این رسالت بر دوش مراکز استان‌ها است.

رئیس فدراسیون تنیس ایران با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌ها قطعاً در ارتقای کیفی ورزش تنیس اثرگذار خواهد بود، گفت: وقتی می‌گوییم زمان‌های تنیس کشور دو برابر سه سال گذشته افزایش‌یافته باید انتظار داشته باشیم که ورزشکاران این رشته در آینده نزدیک درخشش بیشتری در مسابقات بین‌المللی داشته باشند چراکه این دو عامل دو طرف یک معادله ساده هستند.

شایسته در پاسخ به سؤالی با موضوع زیرساخت‌های ورزش تنیس در استان سمنان نیز گفت: ساخت یک زمین تنیس نیز در مجموعه ۱۵ هزارنفری سمنان برای سال آتی پیش‌بینی‌شده که احتمالاً عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز می‌شود.

حتما بخوانید:   علوم داده و یادگیری ماشینی چه نقشی در مبارزه با سرطان دارند؟منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۱۰۰۰ مدرسه ابتدایی به امکانات ورزش تنیس مجهز شدند”