گلدان هايى با نماى متفاوت

 

اگر دوست داريد در منزلتان گلدان هايى متفاوت داشته باشيد روش هاى سريع و كم هزينه اى وجود دارند كه شما مى توانيد با اجراى آنها در كمترين زمان و با حداقل هزينه گلدانى خاص بسازيد و به گوشه و كنار منزل زيبايى و طراوت ببخشيد. در اينجا به بعضى از اين روش ها اشاره مى كنيم.

 

  • • •

 

– گل ها را در ظروف شيشه اى مخصوص بسته بندى مواد غذايى مانند خيارشور و يا انواع سس بچينيد و آن را تا نيمه از آب پر كنيد، سپس يك برگ زرورق و يك كاغذ رنگى نازك را بر روى هم بگذاريد، به طورى كه زرورق در زير و كاغذ رنگى روى آن باشد سپس گلدان را در مركز كاغذ قرار دهيد. قبل از آنكه گلدان را روى كاغذ بگذاريد سطح خارجى آن را كاملاً خشك كنيد، كاغذ و زرورق را با هم از چهار طرف به طرف بالا و لبه شيشه جمع كنيد و با يك رشته ريسمان كنفى يا چند رشته نخ پرك رنگى به دور دهانه شيشه ببنديد. در آخر گوشه هاى زرورق و كاغذ رنگى را كه از دور گل ها بيرون آمده اند با دست مرتب كنيد. چند گلدان كوچك و يا چند ليوان را در يك سبد تورى فلزى قرار دهيد. فواصل ميان آنها و همچنين فاصله ميان ليوان ها و ديواره سبد را با خزه پر كنيد. سپس ليوان ها را تا نيمه از آب پر كنيد و هر يك از آنها را با يك نوع گل پر كنيد. همچنين مى توان در اين سبد چند گلدان كوچك گل بنفشه يا هميشه بهار را به همين ترتيب چيد.

 

– در يك قوطى كنسرو خالى را با دقت بريده و جدا كنيد. چند شاخه گل ژربراى ساقه بلند را انتخاب كنيد و ساقه هاى آنها را تا حدود ۲۵ سانتيمترى از سر گل ها كوتاه كنيد. قطعات بريده شده از ساقه ها را به يك اندازه و به اندازه ارتفاع قوطى كنسرو بريده و دور قوطى كنسرو بچسبانيد به طورى كه سطح روى قوطى را كاملاً بپوشانند. يك قطعه نخ پرك را دور قوطى ببنديد و به صورت پاپيونى گره بزنيد. سپس قوطى را تا نيمه از آب پر كنيد و گل ها را در آن قرار دهيد.

 

– گلدان هاى ساده سفالى را مى توانيد با چسباندن موزاييك هاى شكسته بر روى آنها تزئين كنيد. با موزاييك هاى اضافى كه در منزل داريد يك گلدان را به طور كامل پوشش دهيد يا بخشى از آن را با چسباندن موزاييك زينت دهيد. براى چسباندن موزاييك مى توانيد از چسب سيليكون يا چسب كاشى استفاده كنيد و پس از چسباندن آنها فواصل ميانشان را با مقدارى دوغاب پر كنيد. غير از موزاييك از وسايل ديگرى كه در منزل داريد نيز مى توانيد براى اين منظور بهره بگيريد. به عنوان مثال مى توان از قطعات چينى يا انواع دكمه نيز استفاده كرد.

 

– از انواع قوطى  هاى خالى مواد شوينده به عنوان گلدان استفاده كنيد. تعدادى از اين قوطى ها را در اندازه ها و رنگ هاى گوناگون انتخاب كنيد و به صورت يك مجموعه در گوشه اى از آشپزخانه بچينيد. قبل از قرار دادن گل در اين قوطى ها آنها را خوب بشوييد تا مواد شوينده در آنها باقى نمانده باشد