کار سخت ب‌ام‌و سری ۷ در مواجه با مرسدس S کلاس

بی ام و 75 پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۹۶ رضا حیدرزاده
کار سخت ب‌ام‌و سری ۷ در مواجه با مرسدس S کلاس

علیرغم اینکه نسل جدید ب‌ام‌و سری ۷ نتوانست رکورد فروش جدیدی بر جای بگذارد و یا در سال ۲۰۱۶ تاج پادشاهی کلاس خود را بر سر نهد، مدیران ب‌ام‌و در آمریکا هنوز فکر می‌کنند که می‌توان مرسدس S کلاس را شکست داد.

لودویگ ویلیش رئیس بخش آمریکای ب‌ام‌و می‌گوید:

در کل ما مصرف کننده‌های بسیار خوشحالی داریم و به وضوح این هدف را داریم که در این سگمنت پیشرو باشیم؛ اما این موضوع در یک شب رخ نمی‌دهد.


ویلیش می‌گوید دست‌یابی به این هدف در سال ۲۰۱۷ امکان‌پذیر است. او به این نکته هم اشاره کرده که فروش سری ۷ در ماه مارس ۱۰ درصد افزایش یافته است. با این وجود فروش این خودرو در سه ماهه‌ی اول سال جاری با کاهش ۹.۱ درصدی به ۲۱۰۳ دستگاه رسیده که کمتر از فروش ۳۶۴۸ دستگاهی مرسدس S کلاس است.


سال ۲۰۱۶ که اولین سال کامل فروش سری ۷ بازطراحی شده بود، ب‌ام‌و تعداد ۱۲۹۱۸ دستگاه از سدان پرچم‌دار خود را فروخت درحالی‌که مرسدس S کلاس فروش ۱۸۸۰۳ دستگاهی داشت.


سخنگوی مرسدس نیز احساس خود درباره‌ی فروش سدان لوکس خود را این‌گونه بیان کرده است:

ما شانس‌های خودمان را دوست داریم.

اگرچه ویلیش اهداف فروش سرسختانه‌ای را برای سال ۲۰۱۷ ترسیم نکرده اما گفته اگر ب‌ام‌و بتواند همانند سال گذشته نزدیک ۱۳ هزار دستگاه از سری ۷ را بفروشد عملکردی عالی خواهد بود. با این وجود برخی افراد نظیر تحلیل‌گر Kelley Blue Book فکر می‌کنند رسیدن به آمار فروش مرسدس S کلاس حداقل در این سال وظیفه‌ای سخت برای سری ۷ است. او می‌گوید به دلیل اینکه سری ۷ در زمینه‌ی طراحی خیلی سنت‌شکن و تغییر دهنده‌ی بازی نبوده نتوانسته در سال ۲۰۱۶ از عهده‌ی مرسدس برآید.

او همچنین میزان مبلغی که ب‌ام‌و به تخفیف‌ها اختصاص داده (متوسط ۱۲۵۴۴ دلار به ازای هر سری ۷ در سال ۲۰۱۶ و ۱۱۰۹۵ دلار در سه ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۷) را مورد انتقاد قرار داده است. این میزان تخفیف‌ها کاملاً مشابه تخفیف‌هایی هستند که مرسدس به مشتریان ارائه کرده است.


این تحلیل‌گر در نهایت گفته است:

یک هدف مفید هزینه کردن پول روی طراحی، تحقیق درباره‌ی ترجیحات مصرف‌کننده، شناسایی تغییرات بازار و وقت گذاشتن برای نمایندگی و تلاش برای فهمیدن کمتر شدن فروش است. تلاش برای به دست آوردن دوباره‌ی مقام اول فروش؟ هیچ‌کسی در این بازی برنده نمی‌شود.

شایان ذکر است مرسدس هم‌اکنون نسخه‌ی فیس لیفت S کلاس را معرفی کرده بنابراین شاید کار سری ۷ در ادامه سخت‌تر هم بشود.

منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “کار سخت ب‌ام‌و سری ۷ در مواجه با مرسدس S کلاس”