پتنت اپل به جایگذاری سنسور اثر انگشت در نمایشگر آیفون ۸ اشاره دارد

دسته‌بندی نشده 47 سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
پتنت اپل به جایگذاری سنسور اثر انگشت در نمایشگر آیفون ۸ اشاره دارد

اپل تاکنون انواع مختلفی از پتنت های مرتبط با حسگر اثر انگشت در نقاط مختلف یک موبایل را به ثبت رسانیده و حالا جدیدترین تاییدیه آنها به درج سنسور مورد بحث در عمق صفحه نمایش اشاره دارد.

تاریخ پتنت اخیر اپل در سازمان علامت تجاری و پتنت ایالات متحده آمریکا به زمانی از سال ۲۰۱۵ بر می گردد و تاکنون چند بار به روز رسانی شده تا اینکه نهایتاً مورد تایید قرار گرفته است.

اما نکته جالب توجه این پتنت جایی است که ضمن حذف الزام حضور تاچ آیدی جداگانه، جزئیات اسناد از چگونگی فراهم شدن تجربه ای یکپارچه و روان برای کاربر را تشریح می نماید.

از آنجایی که سنسور اثر انگشت در بطن نمایشگر جایگذاری شده می تواند به تسریع فرآیند تایید هویت کاربر، به خصوص زمانی که مشغول کار با اپلیکیشن دیگری است کمک کند. به عبارت دیگر هنگامی که فعالیتی نیاز به دریافت تاییدیه دارد نیازی به رجوع به دکمه ای جداگانه نیست و سیستم به صورت خودکار هویت را طی لمس نمایشگر شناسایی می نماید.

این عبارت به صورت مستقیم کاربردهای چنین سیستمی در مراحل تایید هویت اپلیکیشن هایی مانند اپ استور یا پرداخت های دیجیتالی را نشان می دهد، اما یقیناً می توان آن را به صفحه قفل اصلی دستگاه نیز بسط داد.

طوری که به عنوان مثال کاربر با دو بار کلیک کردن روی صفحه نمایش (مشابه با برخی از دیوایس های اندرویدی)، نه فقط تصویر را روشن می کند بلکه قفل موبایل نیز باز می شود.

گفتنی است اپل احتمالاً می خواهد به مناسبت تولد ده سالگی آیفون، موبایل سال آینده اش را با تحولاتی اساسی روانه بازار کند و یکی از محتمل ترین آنها استفاده از پنل نمایشگر OLED (و خمیده) به شمار می رود.

حتما بخوانید:   اپل در برابر ترامپ؛ انتقال تولیدات آیفون به خاک ایالات متحده چندان محتمل نیست
خبرهای بیشتر در رابطه با آیفون ۸

وال استریت ژورنال: آیفون بعدی به نمایشگر OLED خمیده مجهز می شود

برگ برنده اپل در تضمین فروش آیفون ۸: ظرفیت بالای باتری

 منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پتنت اپل به جایگذاری سنسور اثر انگشت در نمایشگر آیفون ۸ اشاره دارد”