پتنت آمازون به نگهداری و ارسال محصولات به کمک کشتی های عظیم هوایی اشاره دارد

دسته‌بندی نشده 51 جمعه ۱۰ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
پتنت آمازون به نگهداری و ارسال محصولات به کمک کشتی های عظیم هوایی اشاره دارد

به تازگی اسناد مربوط به یک پتنت تازه متعلق به آمازون منتشر شده که به نوعی انبار هوایی اشاره دارند و پهپادها قادر به دریافت محموله های خود از آن و رساندن شان به دست مشتریان هستند. این پتنت، مسلماً برنامه های جاه طلبانه آمازون برای اعمال تغییرات اساسی در سیستم ارسال محصولات برای مشتریان را نشان می دهد؛ اما بی گمانً تا عملی شدن چنین ایده ای و رساندن مرسوله ها از انبارهایی هوایی زمان زیادی باقی مانده است.

در این پتنت که ظاهراً اواسط ماه دسامبر سال ۲۰۱۴ به نام نویسی رسیده، می توان تصویری از نوعی کشتی هوایی، شبیه به زپلین را تماشا کرد که محموله را در کانتینرهای بزرگی حمل می کند.

اگر ایده آمازون روزی به حقیقت تبدیل شود، بنابر اطلاعات پتنت می توانیم منتظر پرواز انبارهایی در ارتفاعات گوناگون (و حداکثر ۱۳ کیلومتری از زمین) باشیم که هواپیمایی، محصولات را به آن منتقل می کنند. از آنجا، محصولات روی پهپادها بارگذاری می شوند و به سمت مقصد پایانی خود حرکت می کنند.

در پتنت آمده که تمام محصولات به جای انتقال به مرکزی ویژه درون شهرها، به دست خود کاربران در هر نقطه ای می رسند. افزون بر این، پهپادها هنگام حرکت به سمت زمین انرژی بسیار کمی مصرف می کنند که اصلی ترین دلیلش را می توان در کنترل آنها از راه دور جستجو کرد. گفتنی است که این کشتی های هوایی، خدمه ای شامل انسان ها نیز خواهند داشت که وظیفه دریافت و دسته بندی محصولات را برعهده می گیرند.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   انتشار رندرها و اطلاعات جدیدی از گوشی هوآوی P10

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پتنت آمازون به نگهداری و ارسال محصولات به کمک کشتی های عظیم هوایی اشاره دارد”