ویندوز ۱۰ و ارائه امکان جلوگیری از نصب برنامه های خارج از استور

دسته‌بندی نشده 52 سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
ویندوز ۱۰ و ارائه امکان جلوگیری از نصب برنامه های خارج از استور

در حالی که فاصله زیادی تا عرضه نسخه نهایی آپدیت مورد انتظار Creators ویندوز ۱۰ باقی نمانده، قابلیت جدیدی در اختیار اعضای برنامه اینسایدر مایکروسافت قرار گرفته که می تواند جلوی نصب اپلیکیشن های دسکتاپ را بگیرد.

به این معنا که با فعال کردن این سیستم در منوی تنظیمات ویندوز ۱۰، کاربر قادر خواهد بود تنها اپلیکیشن هایی که در ویندوز استور حضور دارند را دانلود و نصب کند و از حضور سایر برنامه ها جلوگیری خواهد شد.

این مسئله در مواردی مانند کنترل محتوا توسط مالک اصلی یک کامپیوتر یا جلوگیری از رخنه بدافزارها کمک قابل توجهی خواهد کرد اما بدون شک محدودیت های بسیار زیادی را نیز ایجاد خواهد نمود.

این رویکرد فعلاً در فاز آزمایش اولیه آپدیت مورد بحث قرار دارد، اما نگرانی های پدید آمده در مورد احتمال قطعی شدن امکان در همین مدت کوتاه اعتراض بسیاری را در پی داشته است. تا جایی که «تیم سویینی» مدیر استودیو بازی سازی اپیک گیمز سیاست های مایکروسافت را «ضدرقابتی» و «ضدکاربری» خوانده است.

گفتنی است طبق اطلاعات غیررسمی اخیر پیدا است که مایکروسافت در حال توسعه پلتفرمی جدید تحت عنوان «ویندوز ۱۰ کلاود» است که به نوعی نسخه ای سبک تر از ویندوز ۱۰ بوده و کاربر فقط می تواند از استور مایکروسافت اپلیکیشن نصب کند.

با همه این تفاسیر و با در نظر داشتن طیف بی شمار برنامه هایی که اصلاً روی ویندوز استور حضور ندارند، عملیاتی شدن این قابلیت در نسخه اصلی ویندوز ۱۰ به صورت غیر قابل تنظیم دور از ذهن به نظر می رسد و احتمالاً انتخاب را بر عهده خود کاربر خواهد گذاشت.

حتما بخوانید:   تیم ملی بسکتبال در مصاف با سوریه به برتری دست یافت
خبرهای بیشتر در رابطه با ویندوز ۱۰

تاریخ حدودی انتشار دومین آپدیت جامع ۲۰۱۷ ویندوز ۱۰ مشخص شد

ویندوز ۱۰ به زودی از یک حالت تصویر در تصویر برخوردار می شودمنبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ویندوز ۱۰ و ارائه امکان جلوگیری از نصب برنامه های خارج از استور”