وزارت نفت مکلف به تامین اعتبارات گازرسانی به روستاها شد

دسته‌بندی نشده 42 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
وزارت نفت مکلف به تامین اعتبارات گازرسانی به روستاها شد

به گزارش خبرنگارمهر، در جلسه علنی نوبت عصر روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، نمایندگان با الحاق بندی به لایحه بودجه مقرر کردند، در اجرای بند الف ماده ۶۵ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت، وزارت نفت مکلف است اعتبار مورد نیاز را در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.

بر اساس ماده ۶۵ قانون تنظیم برخی از مقررات مالی دولت، دولت مکلف است تا پایان تکالیف تعیین‌شده ذیل علاوه بر دریافت نرخ گاز، به ازای مصرف هر مترمکعب گاز طبیعی ده درصد (۱۰%) بهای گاز مصرفی به استثنای خوراک پتروشیمی‌ها را به‌عنوان عوارض از مشترکان دریافت و به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

بر اساس بند الف  این تبصره  هشتاد درصد (۸۰%) وجوه دریافتی صرفاً برای احداث تأسیسات و خطوط لوله گازرسانی به شهرها و روستاها، با اولویت مناطق سردسیر، نفت‌خیز، گازخیز و استانهایی که برخورداری آنها از گاز کمتر از متوسط کشور است، توسط وزارت نفت از طریق شرکت دولتی تابعه ذی‌ربط هزینه می‌شود.

وکلای ملت همچنین با تصویب بند دیگری مقرر کرد اگر چنانچه کمیته برنامه ریزی شهرستان برای راه های روستایی اعتبار زیرساخت پیش بینی نکرد قیر رایگان آن شهرستان در اختیار شهرداری های زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و دهیاری های شهرستان قرار گیرد تا در عمران معابر داخل روستا مصرف شودمنبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   ربات انسان نما گوگل راه رفتن بر روی سطوح ناهموار را به خوبی یاد گرفته است!

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “وزارت نفت مکلف به تامین اعتبارات گازرسانی به روستاها شد”