والدینی آمریکایی از اپل به خاطر کشته شدن دختر ۵ ساله خود شکایت کردند

دسته‌بندی نشده 53 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
والدینی آمریکایی از اپل به خاطر کشته شدن دختر ۵ ساله خود شکایت کردند

روز ۲۴ دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی بود که زندگی جیمز و بتانی ماودیسِت برای همیشه تغییر کرد؛ روزی که دختر ۵ ساله آنها در یک برخورد وحشتناک رانندگی کشته شد. خانواده در اتومبیل خود نشسته بود و سرعت خودرو به خاطر نزدیک شدن به ترافیک کاهش یافت.

اما یک راننده ۲۰ ساله، با سرعت ۱۰۵ کیلومتر بر ساعت به اتومبیل خانواده ماودیست برخورد کرد؛ چرا که در حال چت ویدیویی از طریق فیس تایم روی آیفون ۶ خود بود. هنگامی که پلیس به صحنه حادثه رسید، اپلیکیشن همچنان باز مانده و ویدیو چت به پایان نرسیده بود.

خانواده ماودیست اخیراً در پرونده ای، اپل را به عنوان یکی از متهمان این حادثه رانندگی شناخته و این کمپانی غول تکنولوژی به عدم قرار دادن قابلیتی برای قفل اپلیکیشن به هنگام رانندگی متهم شده است. ناگفته نماند که اپل پیش از این پتنتی برای چنین قابلیتی به نام نویسی رسانده اما عدم توسعه آن سبب شده تا خانواده ماودیست، کمپانی را به آسان انگاری متهم کند.

در این پرونده، از اپل خواسته نشده تا قابلیت قفل اپلیکیشن را به مدل های فعلی و آتی آیفون اضافه کند. در برابر، خانواده ماودیست تقاضای غرامت برای صدمات جانی و روانی و نیز هزینه های پزشکی کرده است که احتمال دارد با موافقت دادگاه روبرو شود.

در نهایت، چنین حادثه ای اگرچه واقعاً ناراحت کننده است اما به نظر می رسد وکلای خانواده ماودیست پی برده اند که قادر به دریافت غرامت چندان قابل توجهی از سوی جوانی ۲۰ ساله نیستند و در برابر تصمیم گرفته اند به سراغ جیب های پر از پول اپل بروند. در واقع بر کسی پوشیده نیست که اپل یکی از ثروتمندترین کمپانی های حال آماده جهان به شمار می رود و هر کسی با تشکیل پرونده های قضایی کوشش دارد بخشی از آن ثروت را از آن خود کند.

حتما بخوانید:   برنامه ویژه سامسونگ برای معرفی گلکسی S8 در تاریخ نهم فروردین ماهمنبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “والدینی آمریکایی از اپل به خاطر کشته شدن دختر ۵ ساله خود شکایت کردند”