همه فدراسیون ها پشتیبان افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی هستند

دسته‌بندی نشده 40 چهارشنبه ۸ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
همه فدراسیون ها پشتیبان افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، «جیانی اینفانتینو» رئیس فیفا زمانی که پا به انتخابات این نهاد گذاشت بیانیه ای شامل طرح پیشنهادی افزایش شمار تیم های آماده در جام جهانی از ۳۲ تیم به ۴۰ تیم ارائه کرد.

در ماه اکتبر اینفانتینو اشاره کرد که این شمار را حتی می توان به ۴۸ کشور تعمیم داد، تصوری که وی اکنون معتقد است با حمایت های لازم می تواند به آن جامه عمل بپوشاند.

وی در نشست ورزش های بین المللی در دوبی گفت: من هنوز به افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی به بیش از ۳۲ تیم اعتقاد دارم. ما هنوز در حال بررسی افزایش تیم های این مسابقات به ۴۰ یا ۴۸ تیم هستیم. یک رقابت با ۴۸ تیم شدنی است به اندازه جام جهانی فعلی طول بکشد و همه فدراسیون ها به روشنی طرفدار یک جام جهانی با تیم های بیشتری هستند.

هر تغییری در چگونگی موجود احتمالاً پیش از سال ۲۰۲۶ اجرایی نخواهد شد اما تصمیم گیری حول این موضوع در ماه ژانویه چهره خواهد گرفت.

پیش از این یوفا تصمیم مشابهی در افزایش تیم های آماده در یورو ۲۰۱۶ از ۱۶ تیم به ۲۴ تیم گرفت.

به هر حال هنوز برخی از هواداران و سازمان ها مخالف این اتفاق هستند. انجمن باشگاه های اروپایی (ECA) اوایل دسامبر طی نامه ای به فیفا، از هیئت حاکمه بر فوتبال درخواست کرد که این طرح را عملی نکند.

این انجمن طی بیانیه ای نوشت: شمار بازی های انجام شده در طول سال پیش از این نیز به سطح غیر قابل قبولی رسیده بود، به خصوص برای بازیکنان ملی پوش. بدین منظور انجمن باشگاه های اروپایی این چنین ابداعی را نمی پذیرد و نامه ای به جیانی اینفانتینو فرستاده است که شمار شرکت کنندگان در جام جهانی های آینده را افزایش ندهند.

حتما بخوانید:   فرشید باقری به تمرینات استقلال بازگشت

«کارل هاینز رومنیگه» رئیس (ECA) افزود: امیدواریم که فیفا به سود هواداران و بازیکنان، شمار شرکت کنندگان در جام جهانی را افزایش ندهد.   منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “همه فدراسیون ها پشتیبان افزایش تیم های شرکت کننده در جام جهانی هستند”