هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها

عطر و ادکلن 89 پنج شنبه ۲۴ فروردین ۹۶ رضا حیدرزاده
هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها

همه ما کسانی را می‌شناسیم که همیشه بوی خوب می‌دهند. گذشته از انتخاب صحیح عطر یک سری ترفند خاص در رابطه با زمان و مکان استفاده از عطر وجود دارد که روی اثر بخشی بوی عطر و ماندگاری آن تاثیر زیادی دارد. اما این ترفندها کدامند؟ هفت راز ماندگاری عطـر خانم‌ها در چیست؟

هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها

انتخاب عطرهای قوی

هیچ کدام از عطرها بوی یکسانی ندارند. عطرهای مرکبات خیلی زود از بین می رود اما عطرهای تند و چوبی مثل چوب صندل ماندگاری بیشتری دارند. بنابراین اگر ماندگای عطـر برایتان اهمیت زیادی دارد سعی کنید عطرهای این خانواده را هنگام خرید انتخاب کنید.

استفاده چند لایه از عطرها

بیشتر عطرهای مورد علاقه شما از ژل شستشو گرفته تا لوسیون بدن و روغن بدن رایحه متفاوتی دارند. وقتی چند تا از این محصولات را با هم استفاده کنید بدن‌تان عطرهای مختلفی به خودش می‌‎گیرد و در تمام روز همراه شما می‌ماند.

استفاده از عطر در نقاط صحیح

هنگام استفاده از عطـر فراتر از مچ دست بروید و روی قسمت‌های گرم بدن مثل شکم، سینه، پشت زانو و پشت گوش ها اسپری کنید. حرارت این قسمت‌های بدن باعث می‌شود بوی عطـر بیشتر شود و نت میانی و نت پایه آن کاملا بیرون بزند.

هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها

نمالیدن عطر روی پوست

بیشتر ما طبق عادت بعد از این که عطـر را روی مچ دست می‌زنیم، مچ هر دو دست را به هم می‌مالیم. این کار باعث می‌شود بوی عطر کم شده و ماندگاری آن هم از بین برود.

استفاده از عطر در زمان مناسب

بهترین زمان برای استفاده از عطـر بعد از حمام زمانی که بدن مرطوب است می‌باشد. رطوبت، بوی عطـر را روی پوست حفظ می‌کند. این کار مانع لکه‌دار شدن لباس یا تیره شدن جواهرات‌تان می‌شود.

حتما بخوانید:   چند حقیقت درباره عطرها

مرطوب نگه داشتن پوست

قبل از استفاده از عطـر پوست را با کرم مرطوب کننده مرطوب کنید. پوست خشک عطـر را به خود جذب می‌کند و باعث سریع تر از بین رفتن عطـر می‌شود. پوست مرطوب باعث می‌شود عطر ماندگاری بیشتری داشته باشد.

نگه داری درست از عطر

مولکول‌های عطـر اگر در معرض رطوبت و گرما باشند زود از بین می‌روند. بنابراین سعی کنید عطـرها را داخل حمام نگهداری نکنید و همیشه در مناطق خشک و خنک نگهداری کنید. به عنوان مثال بالای کمد یا روی میز آرایش.

منبع چی بپوشم

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “هفت راز ماندگاری عطر خانم‌ها”