نیمه تاریک ماه تا سال ۲۰۱۸ به تسخیر چینی ها در می آید

دسته‌بندی نشده 31 چهارشنبه ۸ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
نیمه تاریک ماه تا سال ۲۰۱۸ به تسخیر چینی ها در می آید

زمانی که در سال ۲۰۱۳ پروژه Chang’e 3 را با موفقیت اجرا کرد و ماه نورد «یوتو» را روی سطح ماه نشاند، همگان از توانایی این ابرقدرت در اجرای برنامه های فضایی آگاه شدند، زیرا در آن زمان بیش از چهار دهه از آخرین فرود موفقیت آمیز روی سطح صخره ای در فضا می گذشت.

آخرین باری که ناسا روی ماه قدم گذاشت، مأموریت آپولو ۱۷ در سال ۱۹۷۲ بود و اگرچه ایالات متحده هر از چند گاهی برنامه های خود را برای بازگشت به سطح ماه اعلام می کند، اما چین زودتر از همه دست به کار شده و می خواهد دوباره این کار را انجام دهد.

دولت چین به تازگی اعلام کرده نقشه راه برای اکتشافات فضایی اش را سرعت خواهد بخشید، و طی سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ سفرهایی را به ماه ترتیب خواهد داد، ضمن اینکه تا سال ۲۰۲۰ نیز کاوشگری را به سطح سیاره سرخ خواهد رساند.

به همین منظور پروژه Chang’e 5 برای سال ۲۰۱۷ زمان بندی شده و کاوشگری پیشرفته را به ماه می فرستد که به مشاهده، حفاری و گردآوری نمونه ها پرداخته و سپس به زمین باز گردد.

پروژه Chang’e 4 که در سال ۲۰۱۸ به اجرا در می آید، جذاب تر بوده و نیمه تاریک ماه را هدف گرفته است. در این برنامه، ماه نورد چینی ها به بررسی نحوه تشکیل ماه و تغییرات آن طی قرون گذشته می پردازد. گفتنیست در همین بازه، هند نیز قصد دارد دومین ماه پیمای خود را روانه قمر زمین نماید.منبع سایت دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   ناسا سه گزینه اصلی برای محل فرود ربات Mars 2020 روی مریخ را اعلام کرد

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نیمه تاریک ماه تا سال ۲۰۱۸ به تسخیر چینی ها در می آید”