نوکیا در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۵ میلیون موبایل غیر هوشمند را وارد بازار کرده است

دسته‌بندی نشده 47 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
نوکیا در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۵ میلیون موبایل غیر هوشمند را وارد بازار کرده است

«موبایل های غیر هوشمند» را همگی به خاطر داریم؛ تلفن های همراهی که شاید از پس پخش فایل های MP3 بر می آمدند و می شد با آن ها به مرور اینترنت پرداخت، اما از امکانات پیشرفته موبایل های هوشمند امروزی برخوردار نبودند.

نوکیا ۱۵۰، ۲۱۶، ۲۲۲ و همچنین مدل های کلاسیک ۳۲۱۰، ۳۳۱۰ و ۵۱۱۰ از جمله این موبایل های غیر هوشمند بودند که مطمئنا با آن ها آشنا هستید. با وجود آنکه شایعات اخیر از توقف تولید موبایل های غیر هوشمند توسط نوکیا خبر می دادند، اما HMD به تازگی اعلام کرده که می خواهد دوباره موبایل خاطره انگیز ۳۳۱۰ را با ظاهر و ویژگی هایی جدید وارد بازار نماید.

مطابق آمار و ارقام، نوکیا فقط در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۳۵ میلیون موبایل غیر هوشمند وارد بازار کرده است. این میزان ۸.۹ درصد از کل موبایل های غیر هوشمند به فروش رفته در سراسر دنیا را شامل می شود که با اختلاف کمی نسبت به سامسونگ، نوکیا را به دومین تولید کننده عمده موبایل های غیر هوشمند تبدیل کرده است.

جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۳۹۶ میلیون موبایل غیر هوشمند در سراسر دنیا به فروش رفته، و این نشانه ای است بر این که این موبایل ها هنوز کاربرد خود را از دست نداده اند.

اگرچه این آمار بزرگ و تأثیرگذار به نظر می رسند، اما توجه داشته باشید که نوکیا در سال ۲۰۱۵ بیش از ۹۰ میلیون موبایل غیر هوشمند را وارد بازار کرده بود که حالا این آمار به ۳۵ میلیون دستگاه کاهش یافته، یعنی ۶۵ درصد افت نسل به سال گذشته.

حتما بخوانید:   شکایت بازی فراموش شده ها؛ بلک بری نوکیا را به دادگاه می کشاند

البته حتی با این کاهش تولید هم نمی توان منکر سود بالای نهفته در بازار موبایل های غیر هوشمند شد. شاید به همین خاطر است که HMD قصد کرده که دوباره مدل کلاسیک ۳۳۱۰ را احیا کند.

از آنجا که خبر عرضه مجدد ۳۳۱۰ تا کنون توجه بسیاری از رسانه ها و مردم را به خود معطوف کرده، هیچ بعید نیست که HMD در سال ۲۰۱۷ بتواند جایگاه سامسونگ در تولید موبایل های غیر هوشمند را تصاحب کرده و دوباره به روزهای اوج خود بازگردد.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نوکیا در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۵ میلیون موبایل غیر هوشمند را وارد بازار کرده است”