نبرد غول‌ها: رویارویی آئودی Q8 و ب‌ام‌و X7

دسته‌بندی نشده 55 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
نبرد غول‌ها: رویارویی آئودی Q8 و ب‌ام‌و X7

همین چند روز پیش بود که خبر مربوط به رونمایی از کانسپت آئودی Q8 در نمایشگاه خودروی دیترویت در پدال منتشر شد. آئودی Q8 در بین شاسی بلندهای این شرکت بالاترین جایگاه را خواهد داشت و شاید در بین کل محصولات این شرکت نیز به عنوان پرچم‌دار مطرح باشد. این خودرو دارای بهترین تکنولوژی‌ها خواهد بود و لوکس‌ترین محصول آئودی به شمار خواهد رفت؛ بنابراین، طبیعتاً ما درباره‌ی آن هیجان‌زده هستیم. هرچند آئودی تنها برندی نیست که یک شاسی‌بلند بزرگ، سه ردیفه و تکنولوژیک و لوکس خواهد ساخت چراکه ب‌ام‌و نیز در حال توسعه شاسی‌بلند X7 است.


هر دو خودروی یاد شده پرچم‌دار تکنولوژی و اشرافیت برندهای خود خواهند بود؛ و درحالی‌که ما هیچ اطلاعات رسمی درباره‌ی این دو خودرو نداریم، بیایید برای لذت هم که شده نگاهی به دو خودرو بیندازیم.

audi-q8-study-1
ما می‌دانیم که آئودی Q8 اکثرا به سوی تکنولوژی گرایش داشته و آخرین تجهیزات رانندگی خودکار در این خودرو دیده خواهد شد. آئودی Q8 همچنین از توربوشارژر الکتریکی، سیستم ضد لغزش و سیستم الکتریکی ۴۸ ولت که از باتری لیتیوم یون موجود در صندوق‌عقب و… استفاده خواهد کرد. این خودرو احتمالاً از همان تجهیزات لوکس بکار رفته در آئودی A8 آینده سود خواهد برد.

2018 BMW X7 Render
۲۰۱۸ BMW X7 Render

اما درباره‌ی ب‌ام‌و X7 می‌دانیم که این خودرو از پلتفرم CLAR شرکت که زیرساخت سری ۷ و ۵ نیز هست استفاده خواهد کرد. بعد به این ترتیب احتمالاً بسیاری از تکنولوژی‌های سری ۷ را با خود به همراه خواهد داشت. اگرچه که هنوز صحبتی رسمی درباره‌ی قوای محرکه‌ی شاسی‌بلند X7 نشده اما بی گمانً پیشرانه‌های مناسبی در نظر گرفته خواهد شد. ب‌ام‌و نیم‌نگاهی به عرضه‌ی نسخه‌ی بسیار لوکس‌تر این شاسی‌بلند برای رقابت با خودرویی مثل بنتلی بنتایگا نیز دارد.

آئودی و ب‌ام‌و چندین دهه است که رقابت خوبی دارند و خودروهایی چون A4 و سری ۳ رقابت شانه‌به‌شانه‌ای با هم داشته‌اند؛ بنابراین اگرچه نمی‌دانیم این دو برند چگونه‌ای خودرویی را عرضه خواهند کرد اما انتظار داریم نبردی جذاب بین دو غول آلمانی آغاز شود.

منبع: bmwblogمنبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نبرد غول‌ها: رویارویی آئودی Q8 و ب‌ام‌و X7”