نباید فقط روی کشتی‌گیران خاصی تمرکز کرد/ افق ما المپیک ۲۰۲۰ است

دسته‌بندی نشده 44 جمعه ۱۰ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
نباید فقط روی کشتی‌گیران خاصی تمرکز کرد/ افق ما المپیک ۲۰۲۰ است

رضا لایق در گفتگو با گزارشگر مهر با بیان اینکه در چند سال اخیر از نظر فنی روی برخی نفرات کار شده که چندی موفق و برخی نیز ناکام بودند، گفت: در واقع در این مسیر سرمایه گذاری زیادی چهره گرفته که مواردی هم به نتیجه منجر نشده است.

وی ادامه داد: در حال آماده حرکت جدیدی در کشتی ایران با هدف موفقیت در المپیک ۲۰۲۰ آغاز شده که در این راه ما باید جامعه هدف خود را به سوی استعدادهای جدیدی معطوف کنیم. باید آنها را در کنار نفراتی که تاکنون موفق بوده اند پرورش دهیم و بتوانیم در سال های آینده در هر وزن، کشتی گیران شاخصی را داشته باشیم.

دبیر فدراسیون کشتی تصریح کرد: نمی توان چندین سال روی یک عده خاصی تمرکز کرد و به رغم عدم نتیجه گیری، بازهم آنها را به اردو فراخواند. بی گمان رویکرد ما میدان دادن به جوانان و نیروهای مستعدی است که در این سال ها فرصت نشان دادن توانایی‌های خود را نداشته اند.

وی یادآوری کرد: فدراسیون کشتی از برنامه های محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در میدان دادن به جوانان حمایت می کند، زیرا افق دید ما المپیک ۲۰۲۰ است.

لایق در پایان گفت: پروسه انتخاب تیم های ملی کاملا مشخص است و افرادی که مدعی پوشیدن دوبنده تیم ملی در جام جهانی و جهانی ۲۰۱۷ بودند، می توانستند با حضور در مسابقات قهرمانی کشور و رقابت های عمومی مجوز حضور در مرحله پایانی انتخابی تیم ملی را کسب کنند. بی گمان نفرات برتر مسابقات انتخابی با توجه به شرایط مدنظر پروسه که از جمله مهمترین آن عملکرد کارساز در تورنمنت های بین المللی و مصاف با رقبای بیگانه است، صاحب دوبنده تیم ملی می شوند و رعایت قانون از اصول کار ماست.

حتما بخوانید:   مخالفت وزارت امور خارجه با حضور تیم آمریکا در ایرانمنبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نباید فقط روی کشتی‌گیران خاصی تمرکز کرد/ افق ما المپیک ۲۰۲۰ است”