میزبانی جام‌جهانی در آبادان نهادینه کردن ورزش در استان‌هاست

دسته‌بندی نشده 54 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
میزبانی جام‌جهانی در آبادان نهادینه کردن ورزش در استان‌هاست

به گزارش خبرگزاری مهر، «جلیل مختار» با اشاره به رویکرد کنونی وزارت ورزش و جوانان برای واگذاری مسابقات بین‌المللی ورزشی به استان‌ها، گفت: اجرای چنین سیاستی اتفاق خوبی در نهادینه کردن ورزش در استان‌هاست و موجب فرهنگ سازی می‌شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس سیاست برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی در استان‌ها، آبادان میزبان رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی در سال ۲۰۱۷ است، اظهار کرد: خوشبختانه در سال‌های گذشته از این قبیل مسابقات بین المللی در استان خوزستان برگزار شده و آبادان از آمادگی کامل برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه حضور تماشاگران پرشور آبادانی در جریان برگزاری مسابقات می‌تواند بیانگر علاقه مندی مردم به عرصه ورزش تلقی شود، ادامه داد: شاید برخی بگویند آبادان مهد کشتی نیست و بهتر بود میزبانی مسابقات به استان‌های شمالی واگذار می شد، اما نباید فراموش کرد تقویت یک رشته ورزشی در استان‌های مختلف می‌تواند منجر به توسعه پایدار ورزش خصوصا در رشته‌ای تخصصی مانند کشتی شود.

مختار تصریح کرد: نباید از یاد برد برای موفقیت رویکرد واگذاری مسابقات بین‌المللی ورزشی به استان‌ها باید توسعه زیرساخت‌ها نیز به موقع انجام شود تا شاهد بروز مشکلات در میزبانی مناسب مسابقات نباشیم.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدوارم پدیده ریزگردها موجب بروز مشکل و خلل برای برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی و حضور تیم‌های برتر دنیا در آبادان نشود.

رقابت‌های جام جهانی کشتی فرنگی سال ۲۰۱۷ میلادی در روزهای ۲۶ و ۲۷ اسفندماه با حضور ۸ کشور برتر دنیا در شهر آبادان برگزار می شود.

حتما بخوانید:   ائتلاف کاغذی ۶۰ کشور به بهانه مبارزه با تروریسم

طبق اعلام اتحادیه جهانی کشتی تیم های ایران، روسیه، آذربایجان، ترکیه، آلمان، اوکراین، قزاقستان و بلاروس به عنوان ۸ کشور برتر کشتی فرنگی جهان در این رقابت ها حضور خواهند داشت که قرار است طی دو روز در دو گروه ۴ تیمی به مصاف هم بروند.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “میزبانی جام‌جهانی در آبادان نهادینه کردن ورزش در استان‌هاست”