مِیزو از تکنولوژی Super mCharge رونمایی کرد؛ شارژ کامل باتری موبایل در ۲۰ دقیقه

دسته‌بندی نشده 53 سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
مِیزو از تکنولوژی Super mCharge رونمایی کرد؛ شارژ کامل باتری موبایل در ۲۰ دقیقه

در آینده نزدیک احتمالا دیگر نیازی نیست که ساعت ها موبایل خود را به پریز برق یا پاوربانک وصل کنید تا به طور کامل شارژ شود.

این دست کم آینده ایست که شرکت چینی تولید کننده موبایل به نام میزو برایمان متصور شده. این کمپانی چندی قبل در جریان کنگره جهانی موبایل اعلام کرد که می تواند یک موبایل را ظرف تنها ۲۰ دقیقه شارژ نماید.

ظاهرا تکنولوژی ارائه شده از سوی این شرکت به نام Super mCharge به مراتب از Quick Charge 3.0 کوآلکام که فعلا رایج ترین فناوری در این زمینه به حساب می آید هم سریع تر عمل می کند. Quick Charge 3.0 شارژ باتری یک موبایل را ظرف تنها ۳۵ دقیقه از صفر به ۸۰ درصد می رساند.

گفتنی است در برهه کنونی که تکنولوژی باتری با محدودیت هایی همراه است شرکت های تولید کننده موبایل و چیپست از این راهکارها برای بالا بردن عمر باتری تلفن های همراه استفاده می کنند.

در اینجا بد نیست اشاره کنیم که میزو از جمله نام های مطرح تولید کننده موبایل در چین به شمار می رود که محصولات آن شباهت زیادی هم به آیفون دارند و در رابطه با فناوری  Super mCharge اعلام نموده که آن را با استفاده از اصل پمپ شارژ (Pump Charge Principle) طراحی کرده است.

به لطف این اصل، بهره وری شارژ از ۹ به ۹۸ درصد می رسد و آنطور که شرکت سازنده گفته، در حین این فرایند بیشینه دمای باتری از ۳۹ درجه سلسیوس فراتر نمی رود و در نتیجه خطر انفجار آن نیز وجود نخواهد داشت.

حتما بخوانید:   سرعت افزایش درآمد هوآوی در سال 2016 میلادی کاهش یافت

در نظر داشته باشید که برای استفاده از این تکنولوژی به یک کابل دیتای بهبود یافته نیاز خواهید داشت زیرا آنطور که میزو گفته با کابل های معمولی نمی توان از آن بهره برد.

البته میزو تنها شرکتی نیست که تکنولوژی شارژ مخصوص به خود را ارائه کرده و سال قبل نیز اوپو از فناوری مشابهی به نام Super Vooc رونمایی کرد که ظرف تنها ۱۵ دقیقه شارژ باتری را از صفر به صد می رساند که البته هنوز هم نسخه تجاری از آن ارائه نشده است.

میزو در در این رابطه اعلام کرده که تکنولوژی اوپو گرچه سریع تر است اما فناوری میزو ایمنی بیشتری دارد زیرا از جریانی به مراتب کوچک تر استفاده می کند که حدودا یک سوم جریان شارژ معمول است و می تواند به عمر بیشتر محصولات نیز کمک کند.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مِیزو از تکنولوژی Super mCharge رونمایی کرد؛ شارژ کامل باتری موبایل در ۲۰ دقیقه”