معرفی بازی Mr Jump؛ روایتی متفاوت از سوپر ماریو ران

دسته‌بندی نشده 83 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
معرفی بازی Mr Jump؛ روایتی متفاوت از سوپر ماریو ران

احتمالا با روبرو به جمله «روایتی متفاوت از سوپر ماریو ران» گمان زده اید که Mr Jump عنوانی الهام گرفته از ساخته معروف ژاپنی ها بوده و توسعه دهنده می خواهد همانند برخی سازندگان، از هیاهوی به راه افتاده استفاده نماید. یا شدنی است با تماشای اسکرین شات ها یاد عناوین مشابه که اتفاقا طی یک سال گذشته نمونه آن ها را بسیار دیده ایم بیافتید و با خوشبینی فراوان، Mr Jump را یک کپی خوب از این بازی ها یاد کنید.

اما هیچکدام از فرضیه های بالا درست نیستند. خود Mr Jump از جریان سازهای صنعت گیمینگ است که شاید تاثیرش همانند Flappy Bird نبوده باشد اما به واسطه سازوکار های استثنایی و سخت گیم پلی توانست یک شوک کوچک به اپلیکیشن های اسمارت فون ها دهد. به گونه ای که نه تنها بعد از انتشارش روی تلفن های هوشمند توسعه دهندگان دست به ساخت کلون های گوناگون زدند.

بلکه ماریو ران را هم می توانیم به نوعی الهام گرفته از Mr Jump بنامیم. خوشبختانه ماه گذشته و بعد از تقریبا یک سال، توسعه دهنده ساخته معروفش که بین بهترین های ۲۰۱۵ خرده گیران اپ استور جای گرفت را برای گوگل پلی عرضه کرد تا دارندگان دستگاه های اندرویدی بتوانند با ورژن دارک سولز دیوایس های دستی از دیدگاه سختی مرحله ها، مزه متفاوت چالش را بچشند.

از عنوان معروف استودیوی فرام سافتور اسم بردیم، چون همانند آن با وجود باخت های فراوان شما همچنان به تجربه خود ادامه می دهید تا بتوانید به موفقیت برسید. اما سازنده چگونه توانسته از این المان اعصاب خوردکن به سودش استفاده نماید؟ جواب این پرسش را باید لا به لای سازوکار های ساده گیم پلی بیابیم. شما تنها یک وظیفه دارید؛ روی صفحه اسمارت فون کلیک می کنید تا شخصیت داستان پریده و به خط پایان برسد.

حتما بخوانید:   معرفی اپ SimPay؛ راهی آسان برای خرید شارژ، بلیت و پرداخت قبوض

یعنی کاراکتر اصلی همانند ماریو ران خودش حرکت می کند. طبیعتا با برخورد به تیغه ها یا افتادن درون آب هم مجبورید از ابتدا دست به ماجراجویی با آقای پرش بزنید. بررسی ماریو ران به یاد دارید؟ آنجا گفتیم که توسعه دهنده توانسته سادگی المان ها را با قابلیت های کم اما کاربردی ماریو و طراحی استثنایی مرحله ها بپوشاند. Mr Jump تقریبا همین رویه را پیش گرفت.

mr-jump-ios

با این تفاوت که محدودیت های سازوکار های ساخته ZPLAY Games بیش از عناوین مشابه کنونی اش بوده و برای این مسئله سازنده از ترکیب دلنشین «سرعت» و «سختی» استفاده کرده است. شاید برای اتمام منطقه ها یک دقیقه کفایت کند ولی نکته اینجاست برای این که به خط پایان برسید باید چندین دفعه مرحله را از ابتدا بروید. راه دوری نرویم و امیدوارم از لقب نوب استفاده نکنید، ولی خود ما بعد از ۴۵ مرتبه به محیط دوم رسیدیم.

البته این حرف ها مایه نشوند که روند Mr Jump را تکراری تصور نمایید. جدا از مرحله های متفاوت، برخی اوقات شاهد توانایی های برای شخصیت داستان هستیم که جایگذاری درست آن ها توانسته رنگ و بوی خستگی را از این عنوان برباید. تکلیف دارندگان تلفن های اندرویدی مشخص است؛ تا عرضه ماریو ران حتما Mr Jump را انجام دهید. کسانی هم که آی دیوایس دارند، بد نیست با ساخته ZPLAY Games تجربه ای متفاوت از این سبک را برای خود به ارمغان بیاورند.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “معرفی بازی Mr Jump؛ روایتی متفاوت از سوپر ماریو ران”