محققین: حالا Siri بهتر از گذشته در چالش های روحی و جسمی به دادتان می رسد

دسته‌بندی نشده 64 جمعه ۱۰ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
محققین: حالا Siri بهتر از گذشته در چالش های روحی و جسمی به دادتان می رسد

گروهی از متخصصین دانشگاه های گوناگون آمریکا در تحقیقی تازه به این نتیجه رسیده اند که دستیار دیجیتالی Siri در مواقع اضطراری و حوادث بحرانی پیوسته با سلامت جسمی و روانی کاربران، بسیار بهتر از یک سال پیشش عمل میکند، با این حال هنوز فاصله زیادی تا سطح ایدآل دارد.

پژوهش مشابهی که در سال گذشته روی دستیارهای صوتی هوشمند مطرحی همچون سیری و کورتانا انجام گرفته بود نشان داد که این سرویس ها در تشخیص نیاز فوری کاربر به کمک، شدیداً دچار ناتوانی هستند. در آن زمان سرویس های مذکور در جواب درخواست های فوری، یا به پرگویی و بیان جملات بیهوده می پرداختند، یا این که تنها بر پایه پرسش انجام گرفته اقدام به جستجو در وب می کردند.

اما پژوهش تازه نشان داده که دستیار صوتی اپل حالا بسیار هوشمندتر از پیش شده و می تواند راهنمایی های بهتر و مفیدتری را به کاربران ارائه دهد.

البته در این بین، تفاوت قابل توجهی بین کیفیت واکنش ها به مشکلات و شرایط حاد جسمانی نسبت به مشکلات روانی وجود دارد. به عنوان نمونه، وقتی به سیری بگویید که دچار حمله قلبی شده اید، سیستم به سرعت تماس با مرکز اورژانس و همچنین تماس با دو تن از نزدیکان را به شما پیشنهاد می دهد، در حالی که در مقابل جمله «من احساس افسردگی می کنم» پاسخی کاملاً منفعلانه و غیر سودمند خواهد داد.

محققین امیدوارند در سال ۲۰۱۷ تمرکز ویژه تیم های توسعه دستیارهای صوتی روی ارتقای کیفیت خدمات سلامتی این سرویس ها قرار بگیرد تا در دنیایی که استرس های گوناگون و شرایط سخت زندگی سبب بروز مشکلات و اختلالات روانی متعدد در افراد می شود، بتوان از این طریق مشاوره های فوری و موثری در اختیار آنان قرار داد.

حتما بخوانید:   نیمه تاریک ماه تا سال 2018 به تسخیر چینی ها در می آیدمنبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “محققین: حالا Siri بهتر از گذشته در چالش های روحی و جسمی به دادتان می رسد”