لامبورگینی اوروس پلاگین هیبریدی در راه است…

دسته‌بندی نشده 45 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
لامبورگینی اوروس پلاگین هیبریدی در راه است…

لامبورگینی چند سال پیش با رونمایی از کانسپت آستریون علاقه و توجه خود به خودروهای هیبریدی را نشان داد. این خودرو از پیشرانه‌ی ۱۰ سیلندر ۵.۲ لیتری تنفس طبیعی اوراکان به همراه سه پیشرانه الکتریکی استفاده می‌کرد. هیچ برنامه‌ای برای تولید این خودرو وجود ندارد اما رئیس بخش پژوهش و توسعه‌ی کمپانی آقای مائوریزیو رجیانی اعلام کرده که در حال آماده کار بر روی اولین خودروی پلاگین هیبریدی لامبورگینی در حال انجام است.


شاسی‌بلند اوروس تنها سرباز هیبریدی شرکت خواهد بود چراکه مدل‌های اوراکان و آونتادور به‌طور انحصاری از پیشرانه‌های ۱۰ و ۱۲ سیلندر تنفس طبیعی استفاده می‌کنند. اوروس نه تنها اولین خودروی هیبریدی این برند خواهد بود بلکه با استفاده از پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۴ لیتری بای توربو لقب اولین مدل توربوی شرکت را نیز از آنِ خود خواهد کرد.

Lamborghini Urus Concept
Lamborghini Urus Concept

یک پیشرانه‌ی دیزل پسندیده گشتاور بیشتری دارد اما مدیرعامل لامبورگینی گفته که برنامه‌ای برای تولید اوروس دیزلی وجود ندارد. او ایده‌ی تولید نسخه‌ای تمام الکتریکی را رد نکرده اما هنوز چراغ سبزی برای تولید این مدل صادر نشده است.

Lamborghini Urus Concept
Lamborghini Urus Concept

رجیانی قول داده مدل تولیدی اوروس از نظر استایل یک “لامبورگینی خالص” بوده و طراحی ظاهری و کابین آن نشان دهنده‌ی بهبودی قابل‌توجه نسبت به کانسپت ۲۰۱۲ خواهد بود. او گفته مدل تولیدی اوروس بسیار بهتر خواهد بود و بخش پژوهش و توسعه‌ی لامبورگینی روی وزن و آئرودینامیک خودرو تأکید دارد چراکه لامبورگینی می‌خواهد در بازی شاسی بلندها سرآمد باشد.

Lamborghini Urus Concept
Lamborghini Urus Concept

اوروس که در خانه‌ی خود یعنی سنت آگاتا ساخته خواهد شد طبق انتظارات در سال ۲۰۱۸ آماده‌ی فروش خواهد شد اما هنوز زمان عرضه‌ی نسخه‌ی هیبریدی اوروس مشخص نشده است.منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   فعالیت چهره‌های ورزشی در فضای مجازی قانونی و شرعی باشد

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “لامبورگینی اوروس پلاگین هیبریدی در راه است…”