فوتبالیست های محکوم، از دژاگه تا سوشا و رحمتی

دسته‌بندی نشده 58 چهارشنبه ۸ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
فوتبالیست های محکوم، از دژاگه تا سوشا و رحمتی

هفته نامه همشهری جوان: عجیب ترین پرونده هایی که کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با همین سن کم به آنها ورود پیدا کرده است.

از حدود دو سال پیش کمیته اخلاق توجهش را از مسائل بنیادی تر و با اهمیت تری مانند فرهنگ سازی و فسادزدایی از مسائل فوتبالی، به برخورد با بازیکنان متخلف معطوف کرده است؛ برخوردهایی که گاهی درست بودند اما به صدور دستور و نتیجه نرسیدند و گاهی آنقدر عجیب بودند که آدم را انگشت به دهان نگه می داشتند.

بهمن ۹۳: نیلسون کوره آ

 
 
کمیته اخلاق در حالی دروازه بان سابق پرسپولیس را به این کمیته احضار کرد که یکی از عجیب ترین اتهامات شدنی علیه گلر پرسپولیس مطرح شده بود. خبرهای رسیده حکایت از آن داشت که بازیکن پرسپولیس که آن روزها ساکن یکی از آپارتمان های خیابان فرشته بود، در آسانسور به اذیت و آزار یکی از همسایه ها متهم شده است. هر چند هیچ حکمی در این خصوص صادر نشد و خیلی ها از مماشات کمیته اخلاق با پرسپولیس علی دایی خبر دادند که در کورس قهرمانی قرار داشت.
 

مرداد ۹۴: جاسم کرار
 
ستاره های محکوم

بازیکن استقلال به خاطر اظهارات نسنجیده اش درباره فوتبال ایران به محرومیتی عجیب محکوم شد؛ محکومیتی که با پادرمیانی باشگاه استقلال لغو شد و هیچ وقت جنبه اجرایی پیدا نکرد. کرار با وجود محرومیت در ایران، این فصل بازیکن تراکتور است.

 

شهریور ۹۴: اشکان دژاگه
 
ستاره های محکوم

اشکان دژاگه که ایام شباب و جوانی را در خارج از ایران به سر برده و در فرهنگ اروپایی زندگی کرده بود، پیش از دیدار با گوام با این تذکر روبرو شد که خالکوبی هایش را بپوشاند. ستاره تیم ملی با وجود بستن ساق دست، چند هفته بعد به کمیته اخلاق فرا خوانده شد. آنها در حالی به خالکوبی های دژاگه واکنش نشان داده بودند که نسبت به خالکوبی های حنیف آبادانی زاده، شیث رضایی، پیام صادقیان، بنگر، برهانی و خیلی های دیگر اهمیتی نمی دادند.

 

خرداد ۹۵: سوشا مکانی
 
ستاره های محکوم

کمیته اخلاق چند هفته بعد از آزادی سوشا مکانی از زندان این بار او را با دستور دیگری روبرو کرد؛ محرومیت گلر پرسپولیس از ادامه بازی های فصل و طبیعتا از دست رفتن قهرمانی پرسپولیس در روز آخر، به خاطر پوشیدن شلوار زردرنگ، دستور سختگیرانه ای به نظر می رسید. حکمی که معنای واضحی داشت: کمیته اخلاق به شما اجازه نمی دهد هر لباسی که دوست دارید، بپوشید.

 

مهر ۹۵: محسن فروزان
 
ستاره های محکوم

دروازه بان سابق استقلال بدون شک پذیرای عجیب ترین دستور کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال شده است. گلر این فصل خونه به خونه بابل، به خاطر انتشار عکس مراسم ازدواجش در صفحه اجتماعی اینستاگرامش با محرومیتی سه ماهه روبرو شد.

 

آذر ۹۵: مهدی رحمتی
 
ستاره های محکوم

عکس مهدی رحمتی و سه تن دیگر از بازیکنان استقلال کنار یکی از هواداران در اردوی این تیم در ایروان مشکل ساز شد. کمیته اخلاق در حالی که مهدی رحمتی را به بی توجهی به اخطارها متهم کرده بود، گلر استقلال را تهدید به محرومیت کرد؛ نکته عجیب اینجاست که سه تن دیگر از بازیکنان استقلال هم توی این عکس حضور داشتند که ظاهرا برای کمیته اخلاق اهمیتی نداشت.

حتما بخوانید:   داغِ داغ! اولین تصویر جاسوسی “واقعی” لامبورگینی اوروسمنبع سایت برترین ها

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

    نظر شما !!!

    نظر شما برای “فوتبالیست های محکوم، از دژاگه تا سوشا و رحمتی”