فروش لیموزین مرسدس ولادیمیر پوتین

دسته‌بندی نشده 50 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
فروش لیموزین مرسدس ولادیمیر پوتین

مالکیت چهره‌های شاخص جهان اغلب باعث افزایش ارزش و بهای یک خودرو می‌شود؛ مثلاً بودن اسم “استیو مک کوئین” روی تاریخچه‌ی یک خودرو سریعاً باعث افزایش بهای آن می‌شود. فروشنده‌ی این مرسدس بنز کشیده به روشنی معتقد است که تاریخچه‌ی مالکیت مرسدس یاد شده به ارزش این خودرو می‌افزاید حتی اگر مالک پیشین آن فردی مشکوک باشد!


برای شفافیت اکثرا باید گفت هیچ شکی درباره‌ی صحت گفته‌های مالک فعلی این لیموزین ویژه وجود ندارد. مالک پیشین این خودرو ولادیمیر پوتین بوده است.

vladimir-putins-mercedes-s600-pullman-guard2
خب خودروی موردبحث یک مرسدس بنز S600 پولمن گارد ۱۹۹۵ بوده که ساخت کارخانه اصلی و مسلح است.

vladimir-putins-mercedes-s600-pullman-guard4
در بخش عقبی دو جفت صندلی مجلل روبروی هم قرار گرفته‌اند و البته هر یک توسط کنسولی بزرگ از هم جدا شده‌اند.

vladimir-putins-mercedes-s600-pullman-guard1
قلب تپنده‌ی این خودرو پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر ۶ لیتری با نیرو ۳۹۴ اسب بخار است که در آن زمان نیرو زیادی محسوب می‌شده است؛ اما خب این هیولا نیروی زیادی احتیاج دارد. W140 به هیولایی بسیار سنگین‌وزن تبدیل شده زیرا فاصله‌ی بین محورها افزایش یافته و سطح حفاظت فول B6/B7 بالستیک را ارائه می‌کند. گمان نمی‌کنیم وزن آن کمتر از ۴۵۰۰ کیلوگرم باشد.

vladimir-putins-mercedes-s600-pullman-guard5
ازآنجایی‌که لیموزین موردبحث در سال ۱۹۹۵ ساخته شده به نظر می‌رسد که احتمالاً پولمن وظیفه‌ی ساخت این خودرو برای دولت روسیه را چندین سال پیش از تصدی سمت اول‌وزیری پوتین در سال ۱۹۹۹ بر عهده داشته است. او در سال ۲۰۰۰ به مقام ریاست جمهوری رسید. میزان و مدتی که پوتین از این خودرو استفاده کرده مشخص نیست. اما کارکرد کم خودرو (۲۵ هزار کیلومتر) نشان می‌دهد لیموزین پوتین زندگی مناسبی داشته است؛ و البته مشخص نیست مالک فعلی چگونه به این خودرو دست یافته است.

حتما بخوانید:   نصرالله سجادی از ۹ فدراسیون ورزشی بازدید کرد

به نظر می‌رسد این خودرو در زمان صفرکیلومتر بودن احتمالاً بهایی حدود ۵۰۰ هزار دلار داشته باشد. حالا فروشنده بهایی ۱ میلیون و ۳۵۱ هزار دلاری را طلب می‌کند!

ازآنجایی‌که این خودرو بسیار نادر است تخمین بهای معمول این خودرو سخت است اما شاید تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد بهای تعیین شده را داشته باشد. آیا لیموزین سابق پوتین ارزش قیمت تعیین شده را دارد؟ بستگی به این دارد که شما طرفدار سرسخت پوتین باشید یا خیر!

منبع: motor1منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فروش لیموزین مرسدس ولادیمیر پوتین”