فرضیه سازی های امنیتی در راستای سرپوش نهادن بر شکست برجام است

دسته‌بندی نشده 42 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
فرضیه سازی های امنیتی در راستای سرپوش نهادن بر شکست برجام است

سید حسین نقوی حسینی در گفتگو با گزارشگر مهر با اشاره به استراتژی اصلاح‌طلبان برای ایجاد دو قطبی جنگ و سازش گفت: این ادعاکه جمهوری اسلامی ایران در آستانه جنگ یا درگیری نظامی پیش از برجام بوده و یا حین برجام و یا بعد از برجام باشد، به طور کلی بی‌اساس است. جمهوری اسلامی ایران هیچ هنگام در آستانه جنگ نبوده، نیست و نخواهد بود.

نماینده مردم ورامین در مجلس ادامه داد: اگر استدلال برخی‌ها این است که چون ایران پیش از تصویب برجام تحت فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل قرار داشته است، قطعنامه‌ای علیه‌ ما صادر شده، بنابراین پیش از تصویب برجام در معرض جنگ قرار داشتیم ، باید بدانند که بعد از برجام هم هنوز ایران تحت فصل ۷ شورای امنیت قرار دارد و همه تصمیمات قطعنامه ۲۲۳۱ تحت فصل هفتم گرفته شده است؛ بنابراین ما هنوز تحت فصل ۷ هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس افزود: اگر فصل هفتم مایه جنگ نمی‌شود پیشترً هم همین‌طور بوده است.

نقوی حسینی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ‌ هنگام در آستانه جنگ نبوده و نیست. اندیشه می‌کنیم برخی دوستان با برجام هم نتوانستند اهداف دلخواه را پشوهشگر یا وعده‌ها را عملیاتی کنند لذا برای اینکه مردم را قانع کنند، برخی اظهارات را بیان می‌کنند.

وی یادآوری کرد: مردم سؤال می‌کنند که سه سال و نیم وقت کشور گرفته شد و هزینه‌های زیادی دادیم، اما مشکلات رفاهی، معیشتی و اشتغال حل نشده است. برخی دوستان برای اینکه بتوانند پاسخی داشته باشند، فرضیه‌سازی بی‌اساس در مورد امنیت کشور می کنند.

حتما بخوانید:   روحانی با خودش مناظره کرد/آمارهای رئیس‌جمهور با عقل وعرف جورنیست

سخنگوی کمیسیون اصل نود پافشاری کرد: دستگاه‌های امنیتی و نظارتی کشور اقتدار نظامی و امنیتی ما را به حدی افزایش داده‌اند که کسی به اندیشه حمله نظامی به ایران نبوده، نیست و نخواهد بود.

به گزارش مهر، رئیس جمهور و برخی از اعضای کابینه و پیروان دولت بارها در سخنرانی های خود دور کردن سایه جنگ را یکی از مهمترین دستاوردهای برجام معرفی کرده اند.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فرضیه سازی های امنیتی در راستای سرپوش نهادن بر شکست برجام است”