شرکای چینی اپل آماده به انتقال فعالیت هایشان به خاک آمریکا نیستند

دسته‌بندی نشده 39 جمعه ۱۰ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
شرکای چینی اپل آماده به انتقال فعالیت هایشان به خاک آمریکا نیستند

در حالی که فاکسکان نسبت به گسترش و انتقال برخی از عملیات های خود به خاک ایالات متحده گرایش نشان داده، بنابر گزارش های گوناگون، دیگر تامین کنندگان و شرکای اپل آماده به در پیش گرفتن چنین رویکردی نیستند. روزنامه چینی «qq» اخیراً گفته که تولیدکنندگان قطعات محصولات اپل، از هزینه های عملیات های خود در آمریکا نگران بوده و تمایلی به سرمایه گذاری اکثرا در خاک این کشور ندارند.

در گزارش ذکر شده کمپانی Lens Technology، یکی از تامین کنندگان محافظ شیشه مورد استفاده در آیفون، اعلام نموده که هیچ خط تولیدی در ایالات متحده تاسیس نمی کند. اگرچه انرژی و خرید ملک هزینه کمتری در آمریکا نسبت به چین دارد، اما این کمپانی دسترسی به کارگران ارزان را اصلی ترین دلیل خود برای عدم انتقال عملیات هایش به ایالات متحده عنوان کرده است.

گفتنی است که Lens Technology بیش از ۷۰ هزار کارگر در چین دارد که همه آنها پایین تر از سن ۴۵ سال هستند؛ این در حالی است که اکثریت غالب کارگران در ایالات متحده، حداقل ۴۵ سال سن دارند.

مضاف بر این، یکی دیگر از تامین کنندگان اپل در شنژن که نامش فاش نشده، توضیح می دهد که همین حالا خط تولید کافی برای تامین قطعات مورد درخواست وجود دارد و کمپانی می تواند به راحتی خود را با تقاضای اکثرا وفق دهد. به عنوان نمونه، قالب گیری فلز در چین، تنها ۱۰ روز به طول می انجامد اما همین فرایند به دلیل کمبود تامین کنندگان، تا یک ماه در ایالات متحده به درازا خواهد کشید.

اپل طی چند وقت اخیر، زیر فشار زیادی برای انتقال تولیدات خود به داخل خاک ایالات متحده بوده است. رییس جمهور برگزیده ایالات متحده، دونالد ترامپ بارها اعلام کرده که قصد دارد اپل را به تولید محصولاتش در این کشور مجبور کند و از کاهش مالیات، به عنوان انگیزه ای برای عملیاتی کردن این موضوع استفاده کرده است.

حتما بخوانید:   یوونتوس از سد اینتر گذشت/ بانوی پیر فاتح دربی ایتالیا شدمنبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “شرکای چینی اپل آماده به انتقال فعالیت هایشان به خاک آمریکا نیستند”