سفر در بارداری به این مناطق ممنوع!

بارداری 61 دوشنبه ۱۴ فروردین ۹۶ رضا حیدرزاده
سفر در بارداری به این مناطق ممنوع!
با اینکه با وجود رعایت برخی نکات، در بارداری هم می‌توان بهسفر رفت، اما بهتر است هنگام تصمیم‌گیری برای مقصد سفر در تعطیلات، به بعضی مسائل توجه کنید. بهتر است تا حد امکان از سفر به مناطقی که نیاز به واکسیناسیون دارند پرهیز کنید. همچنین اگر تصمیم به سفر خارجی گرفته‌اید، سعی کنید کشورهایی را که خطر انتقال برخی از بیماری‌ها توسط پشه مانند مالاریا، زیکا یا دانگ در آن‌ها وجود دارد انتخاب نکنید. اگر مجبور هستید که به این کشورها سفر کنید، حتما با پزشکتان مشورت کنید تا تمهیدات لازم را درنظر بگیرد برای مثال اگر واکسنی یا دارویی برای پیشگیری لازم است، به شما تزریق کند و نکات لازم برای جلوگیری از ابتلا به آن بیماری‌ها را به شما یادآوری کند.
برخی کشورها نیز از نظر بهداشت و سلامت استاندارد پایینی دارند و اگر شما دچار مشکلی در رابطه با جنین یا حتی خودتان شوید، در آن کشور نمی‌توانند مشکل شما را برطرف کنند. بنابراین بهتر است کشوری را که قصد دارید به آن سفر کنید، به طور کامل بشناسید. همچنین اگر بیماری مزمن یا پیچیدگی در بارداری‌تان داشته باشید که نیاز به مراقبت پزشکی دارد، رفتن به کشوری که از نظر بهداشت و فناوری پزشکی سطح پایینی دارد، کار درستی نیست و سلامت جنین یا خودتان را به خطر می‌اندازد.
همچنین بهتر است که به کشورهایی که از نظر بهداشت و یا حتی مواد غذایی فقیر هستند سفر نکنید. معمولا در این کشورها، آب آشامیدنی مناسب یا مواد غذایی سالم وجود ندارد و همگی آلوده هستند. مسمومیت شدید غذایی در بارداری، می‌تواند خطر بروز سقط جنین را افزایش می‌دهد. سفر دیگری که در این دوران ممنوع است، سفری است که مجبور باشید مدتی طولانی را در هواپیما بگذرانید که خطر لخته شدن خون و بروز واریس را افزایش می‌دهد. اگر مجبور هستید یک سـفر هوایی طولانی داشته باشید، حتما جوراب مخصوص واریس بپوشید و هر نیم ساعت در راهرو هواپیما قدم بزنید.
منبع نی نی بان
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   مسافرت در بارداری، بهترین وسیله چیه؟

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سفر در بارداری به این مناطق ممنوع!”