سرعتی‌های تیم استقلال علیه کُندهای التعاون

دسته‌بندی نشده 41 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
سرعتی‌های تیم استقلال علیه کُندهای التعاون

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منصوریان ترکیب تیمش را برای دیدار با التعاون اعلام کرد که بر این اساس، این تیم نسبت به دیدار قبلی‌ خود مقابل الاهلی امارات در لیگ قهرمانان آسیا، با سه تغییر به میدان خواهد رفت؛ به این ترتیب که بهنام برزای، فرشید اسماعیلی و علی قربانی از ترکیب آبی‌ها خارج شدند و خسرو حیدری، جابر انصاری و محسن کریمی جای این سه بازیکن را گرفتند.

منصوریان ترکیب تیمش را برای بازی امروز نسبت به استراتژی و داشته‌های تیم حریف چیده است. در واقع تفکر منصوریان چنین است که از یک سو جابر انصاری و محسن کریمی دو بازیکن سرعتی که قابلیت حمل توپ و گرفتن خطا از خط دفاعی هر حریفی دارند در ترکیب ابتدایی این تیم قرار گیرند تا در مواجهه با مدافعان کند التعاون، یا توپ را از آنها عبور داده و موقعیت‌های گل ایجاد کنند و یا حتی داخل محوطه جریمه مدافعان التعاون را وادار به انجام خطا کنند.

همچنین حضور همزمان خسرو حیدری و ووریا غفوری در این ترکیب هم دو پیام خاص دارد. اول این که با توجه به آمادگی همزمان حیدری و غفوری، منصوریان روی جناح راستش در دفاع و به خصوص در حمله حساب ویژه‌ای باز کرده است. خسرو حیدری در بازی‌های اخیر استقلال نشان داده که هنوز قابلیت ارسال پاس های طلایی گل را دارد و او می‌تواند از توانمندی‌اش در این بازی به بهترین شکل ممکن استفاده کند.

موضوع بعد حضور جابر انصاری به هنگام ارسال از جناحین به خصوص از جناح راست است. انصاری علیرغم قد کوتاهی که دارد، بهترین بازیکن در بین همه استقلالی هاست که قابلیت زدن ضربات سر مستقیم به سمت دروازه حریف را دارد. جابر بیشترین گل های خود را با ضربات سر زده و حضور جابر در محوطه جریمه هنگام حملات استقلال از جناح راست، یک خطر همیشگی برای دروازه التعاون محسوب می‌شود.

حتما بخوانید:   اوباما، عاشق تکروی بود و شوت سه امتیازی!

با همه این تفاسیر، منصوریان روی نیمکت هم بازیکنانی دارد که می‌تواند برای دقایق مختلف بازی و بنا به فراخور نتیجه‌ای که به دست می‌آید از آنها استفاده کند. به قول معروف دست او روی نیمکت حسابی باز است.

بهنام برزای بازیکنی است که می‌تواند در نیمه دوم جای یکی از بازیکنان سرعتی استقلال را بگیرد تا از سرعت خط حمله این تیم کم نشود. همچنین اگر قرار باشد تاکتیک بازی به سمت انجام بازی مستقیم برود، علی قربانی بهترین بازیکن برای اضافه شدن به خط حمله خواهد بود.

در صورتی که در نیمه دوم هافبک‌های استقلال در توپگیری و بازیسازی دچار مشکل شوند، فرشید اسماعیلی مهره‌ای است که می‌تواند به زمین رفته و بر قدرت خط میانی استقلال اضافه کند.

همچنین بازیکنانی مثل فرشید باقری و سید مجید حسینی می‌توانند در صورت لزوم بر قدرت تدافعی این تیم اضافه کنند.

آبی پوشان تهران از ساعت ۱۹ امروز در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط، میزبان تیم التعاون عربستان هستند. منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سرعتی‌های تیم استقلال علیه کُندهای التعاون”