سامسونگ در رتبه دوم لیست شرکت های سرمایه گذار روی پژوهش و توسعه

دسته‌بندی نشده 40 چهارشنبه ۸ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
سامسونگ در رتبه دوم لیست شرکت های سرمایه گذار روی پژوهش و توسعه

بر پایه مطالعه ای که توسط مرکز تحقیقات و نوآوری صنعتی واقع در کمیسیون اقتصاد اروپا انجام گرفته، شرکت سامسونگ موفق شد برای سومین سال پیاپی جایگاه دوم سرمایه گذاری در پژوهش و توسعه صنعتی را از آن خود کند.

در نتایج منتشر شده نام ۲۵۰۰ کمپانی تراز اول جهان به چشم می خورد که بیشترین سرمایه گذاری را در بخش پژوهش و توسعه داشته اند. در این بین ۷۵ شرکت از کشور کره جنوبی توانسته اند نام خود را در لیست فوق وارد کنند.

در فهرست شرکت های مورد بحث نام ۸۳۷ کمپانی از کشور امریکا، ۵۹۰ کمپانی واقع در اروپا، ۳۵۶ کمپانی از کشور ژاپن، ۳۲۷ شرکت ساکن چین و ۱۱۱ شرکت تایوانی به چشم می خورد که بیشترین سرمایه گذاری را در بین کل شرکت های جهان بر روی «R&D» داشته اند.

طبق گزارش منتشر شده در وبسایت رسمی مرکز تحقیقات و نوآوری صنعتی واقع در کمیسیون اقتصاد اروپا «سرمایه گذاری بخش پژوهش و توسعه در ۱۰۰ شرکت برتر جهان متمرکز شده که برابر با ۵۳.۱ درصد از کل مبلغ سرمایه گذاری شده توسط ۲۵۰۰ کمپانی مطرح دنیاست. همچنین ۴۰ درصد از کل سرمایه گذاری های بخش R&D متعلق به ۵۰ کمپانی رده اول است.»

گفتنی است سامسونگ توانسته با کنار زدن شرکت های رقیب از جمله اپل، آلفابت، اینتل، هواوی و مایکروسافت رده دوم را برای سومین سال پیاپی به خود اختصاص دهد.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   سری تازه چیپست اگزینوس رسماً رونمایی شد؛ قلب تپنده گلکسی اس 8

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سامسونگ در رتبه دوم لیست شرکت های سرمایه گذار روی پژوهش و توسعه”