سازوکار مجلس برای تدوین طرح ملی رویارویی با شرایط اضطراری نیروگاهها

دسته‌بندی نشده 58 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
سازوکار مجلس برای تدوین طرح ملی رویارویی با شرایط اضطراری نیروگاهها

به گزارش گزارشگر مهر، در نشست علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان ادامه بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، نمایندگان با تصویب ماده دیگری مقرر کردند که در راستای اجرا و پیشبرد سیاستهای کلی ابلاغی برنامه و اقتصاد مقاومتی، سازمان انرژی اتمی ناچار است با رعایت اصول پدافند غیر عامل نسبت به تدوین طرح ملی رویارویی با شرایط اضطراری نیروگاه ها و تاسیسات هسته ای با همکاری سازمان، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، وزارت کشور، وزارت امور خارجه، سازمان پدافند غیر عامل و دیگر دستگاه های ذیربط اقدام و به تصویب شورای عالی امنیت ملی برساند.

بر پایه تبصره این ماده قانونی، دستگاه های اجرایی ذیربط ناچار اند نسبت به اجرای آن متناسب با شرایط درونی و بیرونی نیروگاه ها با راهبری و بازررسی سازمان انرژی اتمی و سازمان پدافند غیرعامل به تناسب وظیفه اقدام نمایند.

همچنین در خصوص روستاهای هلیله و بندرگاه مجاور نیروگاه اتمی بوشهر بر پایه ضوابطی که توسط وزارت کشور و سازمان انرژی اتمی و سازمان برنامه و بودجه تدوین می گردد، تعیین تکلیف شود.

این ماده با ۱۴۹ رای موافق، ۸ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از ۲۰۴ نماینده آماده در صحن علنی مجلس به تصویب رسید.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   در انتخابات آتی باید منزلت سیاسی کشور را به رخ جهانیان بکشیم

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سازوکار مجلس برای تدوین طرح ملی رویارویی با شرایط اضطراری نیروگاهها”