روحانی و پوتین تلفنی گفتگو کردند/پافشاری بر ادامه مبارزه با تروریسم

دسته‌بندی نشده 41 یکشنبه ۱۲ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
روحانی و پوتین تلفنی گفتگو کردند/پافشاری بر ادامه مبارزه با تروریسم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی و “ولادیمیر پوتین” در تماس تلفنی که شنبه شب انجام شد، درباره همکاری های ایران، روسیه و سوریه برای گفت وگو بین دولت و مخالفان سوریه در آستانه پایتخت قزاقستان، رایزنی کردند.

روحانی در تماس تلفنی پوتین با وی، ضمن تبریک سال نو میلادی به رییس جمهوری و مردم روسیه گفت: ما از آتش بسی که در سایه همکاری ایران، روسیه و سوریه، در سوریه تحقق یافت، استقبال می کنیم و در عین حال همفکری و هماهنگی بیش از پیش کشورها پیش از نشست قزاقستان را لازم می دانیم.

رییس جمهور، ادامه ارسال کمک های بشردوستانه را به مردم سوریه و بویژه در شهرهایی که همچنان در محاصره تروریست ها هستند، لازم عنوان کرد و گفت: بسیار مهم است که بعد از پیروزهای اخیر بتوانیم این آتش بس را حفاظت و نگهبانی کنیم.

روحانی، رایزنی فشرده بین وزارتخانه های خارجه دو کشور را در این عرصه موردتاکید قرار داد.

ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز در این تماس تلفنی دستیابی به آتش بس را محصول همفکری و همکاری همه کشورهای خواهان سازش و تسکین در سوریه و بویژه ایران و روسیه ذکر کرد و گفت: وظیفه ما حفظ دستاوردهای موجود و در عین حال ادامه مبارزه مشترک علیه تروریسم بین الملل است.

رییس جمهوری روسیه با پافشاری بر بایستگی رایزنی فشرده بین وزیران خارجه دو کشور پیش از مذاکرات گروه‌های سوریه ای در پایتخت قزاقستان، افزود: آماده همکاری با گروههایی در سوریه هستیم که حاضرند در مسیر سازش آمیز گام بردارند و بی تردید اجازه نمی دهیم که آتش بس شامل گروه‌های تروریستی مانند داعش، جبهه النصره و گروههای مشابه باشد.

حتما بخوانید:   کمیسیون مشترک برجام، مشکل را حل نکرد/ قانون ISA پابرجا ماندمنبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “روحانی و پوتین تلفنی گفتگو کردند/پافشاری بر ادامه مبارزه با تروریسم”