ربات ها جایگزین نیروی انسانی در کارخانه های تولید آیفون می شوند

دسته‌بندی نشده 48 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
ربات ها جایگزین نیروی انسانی در کارخانه های تولید آیفون می شوند

کمپانی فاکسکان که به عنوان یکی از اصلی ترین همکاران اپل در زمینه تولید آیفون شناخته می شود، در حال تدارک برنامه توسعه جدیدی است که از سه مرحله تشکیل شده و طی آن اتوماسیون کامل پروسه تولید مد نظر قرار دارد.

بنابر گفته «دای جیاپنگ» مدیر کمیته اتوماسیون توسعه تکنولوژی فاکسکان، اولین گام این شرکت در راستای پیشبرد اهدافش جایگزینی سیستم های هوشمند رباتیک با مشاغل خطرناک و دشواری است که انسان میلی به انجام آنها ندارد.

در گام دوم هدف این است که با کاهش حجم فعالیت ربات های مستقل پیشین، سیستم تولید کلی را به سمت اتوماسیون یکپارچه هدایت نماید؛ مسئله ای که به مرحله سوم انجامیده و عملاً فاکسکان را به کارخانه ای کاملاً اتوماتیک همراه با حداقل نیروهای انسانی تبدیل می کند.

در حال آماده کارخانه های این کمپانی در شهرهای چنگدو، شنژن و ژنگژو کشور چین تقریباً مراحل دوم و سوم این پروسه را نیز پشت سر گذاشته اند و اغلب روند توسعه سخت افزارهای پیوسته با کامپیوترها به چهره تمام اتوماسیون انجام می گیرند.

لازم به ذکر است که فاکسکان به کمک ربات های تولیدی همین شرکت که «فاکسبات» نام دارد اتوماسیون خواهد شد و تصمیم بر این است سالیانه نزدیک به ده هزار ربات بی همتا توسعه یابد.

گفتنی است این کمپانی تایوانی در کنار فعالیت های پیوسته با حوزه تکنولوژی، گسترش ربات های پزشکی را نیز مد نظر داشته و کمک به چگونگی سلامت مردم را یکی از اهداف اساسی خود می داند.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   ارزش سهام فاکسکان به بالاترین میزان خود در دهه گذشته رسید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ربات ها جایگزین نیروی انسانی در کارخانه های تولید آیفون می شوند”