ربات شبه انسانی و عظیم کره ای اولین قدم هایش را برداشت

دسته‌بندی نشده 44 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
ربات شبه انسانی و عظیم کره ای اولین قدم هایش را برداشت

شرکت کره ای «Hankook Mirae Technology» موفق شده است تا ربات عظیمی را توسعه دهد که پیش از این مشابه آن تنها در فیلم هایی مانند «آواتار» مشاهده می شد. این ربات شبه انسان قادر است تا مانند انسان قدم برداشته و راه برود.

ربات مذکور که «متد ۲» نام دارد دارای ۴ متر قد و ۱.۵ تن وزن است و طبق ادعای سازنده «اولین ربات دوپای شبه انسان است و می تواند در شرایط محیطی بسیار خطرناکی قدم بگذارد که انسان قادر به ورود به آن نیست.»

روی نیم تنه بالایی «متد ۲» جایگاهی برای قرارگیری یک انسان وجود دارد تا از آنجا دست های فلزی ربات که هر کدام ۱۳۰ کیلوگرم وزن دارند را به حرکت در آورد.

در حال آماده مشخص نیست که «متد ۲» قرار است در چه پروژه هایی و چگونه مورد استفاده قرار بگیرد اما به نظر می رسد که از آن به عنوان یک بستر آزمایشی برای توسعه فناوری هایی مورد استفاده قرار گیرد که شدنی است در آینده منجر به ساخت ربات در هر سایز و هر کاربری خواهد شد.

«یانگ» رئیس شرکت «Hankook Mirae Technology» بیان می کند که در حال آماده صنعت های گوناگونی، از کارخانه ها گرفته تا سرگرمی، برای کسب اطلاعات اکثرا در مورد پروژه سؤال کرده اند.

سازندگان اذعان کرده اند که در مرحله کنونی ربات مذکور انرژی الکتریکی مورد نیازش را از کابل برق متصل به آن گرفته و هنوز هنگام راه رفتن کمی دچار ارتعاش می شود.

گفتنی است که «یانگ» از سال ۲۰۱۴ تاکنون حدود ۲۰۰ میلیون دلار در پروژه مورد اشاره سرمایه گذاری کرده که قرار است تا پایان سال ۲۰۱۷ و با قیمت حدوداً ۸.۳ میلیون دلاری برای فروش آماده شود.منبع سایت دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ربات شبه انسانی و عظیم کره ای اولین قدم هایش را برداشت”