دلایل حضور دونده ایرانی در فرانسه و انتخاب مربی ایرانی برای حدادی

دسته‌بندی نشده 36 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
دلایل حضور دونده ایرانی در فرانسه و انتخاب مربی ایرانی برای حدادی

به گزارش گزارشگر مهر، مجید کیهانی رئیس فدراسیون دوومیدانی در نشست خبری امروز در خصوص شرایط جذب مربی برای حسن تفتیان گفت: قصد داشتیم تا مربی دو سرعت برای گروهی از ورزشکاران بیاوریم تا همه با هم در کنار وی کار کنند. مذاکراتی با افرادی از جامائیکا، آمریکا، هلند و فرانسه انجام شد. با توجه به اینکه فرانسه قهرمان رکورددار اروپا است، قصد داشتیم تا یک مربی سطح بالا از این کشور را به ایران بیاوریم.

رئیس فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: این مربی شرایط آمدن خود به ایران را وابسته به مشورت با فدراسیون دوومیدانی کرده بود که در نهایت به ما اعلام کرد شرایط حضور به ایران را ندارد ولی آمادگی این را دارد که در فرانسه هدایت دوومیدانی کار یا دوومیدانی‌کاران ایرانی را بر عهده بگیرد.

وی افزود: تفتیان برای مدتی به فرانسه می‌رود و در دوره ای با او کار می‌کند. کوشش داریم در  آستانه رقابت‌های قهرمانی آسیا، این مربی را به ایران بیاوریم تا با تیم ۴ در ۱۰۰ متر ایران کار کند.

رئیس فدراسیون دوومیدانی در جواب به این سؤال گزارشگر مهر که آیا به نظر شما جذب مربی ایرانی برای ورزشکاری در حد احسان حدادی منطقی است یا خیر؟ گفت: هنوز به جمع‌بندی پایانی نرسیده‌ایم ولی نظر احسان روی مربی ایرانی است؛ بین احسان و گزینه ایرانی مدنظرش رابطه خوبی برقرار است. احسان از نظر شگرد در سطح بالایی قرار دارد و یک مربی از نظر فنی به وی کمک نمی‌کند. در خصوص گزینه مطرح شده، نظر مثبت سازمان تیم‌های ملی نیز وجود داشت.

کیهانی در خصوص نفرات دعوتی به اردوی بعدی تیم ملی، گفت: امروز بعدازظهر نفرات دعوت شده به اردوی تهران که در شانزدهم همین ماه تا رقابت‌های قهرمانی داخل سالن در تمرین هستند، اعلام می‌شود.

حتما بخوانید:   60 ثانیه قدردانی صبحگاهی: ضامن شادی شبانه روز

وی در پایان با اعلام خبر میزبانی نزدیک کشورمان برای مسابقات بین‌المللی ماراتن گفت: قصد داریم تا رقابت‌های بین‌المللی ماراتن را در تهران میزبانی کنیم. توافق‌های اولیه چهره گرفته و در چهره اخذ مجوز هجدهم فروردین ماه ۹۶ این مسابقات را برگزار خواهیم کرد.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

    نظر شما !!!

    نظر شما برای “دلایل حضور دونده ایرانی در فرانسه و انتخاب مربی ایرانی برای حدادی”