دكوراسيونى با طرح هاى مدرن

 

زندگى مدرن را با دكوراسيون متشكل از ايده هاى ابتكارى و طرح ها و الگوهاى آبستره و هنر مدرن به خانه دعوت كنيد. سطوح رنگى درخشان و طرح هاى استيليزه و اكسپرسيو حتى به خانه هايى با معمارى قديمى و سنتى نيز مى توانند روحى مدرن ببخشند.

 

بسيارى از مردم از به كارگيرى طرح هاى آبستره در دكوراسيون منزلشان وحشت دارند و بر اين باورند كه رنگ هاى تند و طرح هاى شكسته براى محيط زندگى روزمره و دائمى راحت نبوده يا در كنار وسايل و تزئينات سنتى قابل استفاده نيستند. حال آنكه تركيب بسيارى از ايده هاى نو و طرح هاى مدرن در كنار هم مى تواند كارى بسيار ساده و امكان پذير باشد. بسيارى از طرح هاى انتزاعى برگرفته از آثار نقاشان سبك هاى مدرن مانند پيكاسو، ماتيس و كاندينسكى هستند كه از طرح هاى ساده و روان براى بيان موضوع بهره مى گرفتند. هنرمندانى مانند موندريان كه از فرم هاى هندسى با سطوح رنگى ساده از رنگ هاى خالص استفاده كرد. دايره ها، نقطه ها، خطوط زيگزاگ و راه راه سال ها است كه در دكوراسيون به كار مى روند. هنرمندان مدرن و طراحان اغلب از كنتراست سياه و سفيد نيز در اين راستا بهره مى گيرند. اصول به كار گرفته شده توسط نقاشان آبستره مى تواند الهام بخش طراحى دكوراسيون منزل شما باشد. سطوح رنگى ساده و فارغ از جزئيات چشم آزار فضايى ساده و آرامش بخش پديد مى آورد. لازم نيست رنگ ها حتماً رنگ هايى درخشان و زنده باشند. تركيب رنگ هاى خاموشى مانند خاكسترى روشن، زرد عسلى و بنفش ملايم نيز مى تواند مجموعه اى از رنگ هاى خنثى را در تركيبى مدرن تداعى كند.

 

ديوارها را به عنوان بوم نقاشى و سپس تابلوها، مبلمان و ساير اجزاى اتاق را كه در برابر ديوارها يا در كنار آنها قرار مى گيرند اجزاى يك طرح نقاشى شده در نظر بگيريد.

 

بسيارى از پارچه هاى طرح دار امروزى تحت تاثير نقاشى هاى ماتيس و ميرو طراحى شده اند و شما مى توانيد موكت ها و كفپوش هاى متعددى را با طرح هاى آبستره در بازار بيابيد. به دنبال فرم هاى ساده باشيد. نقاشى ها و كلاژهاى مدرن را نگاه كنيد و از آنها الهام بگيريد. طرح هايى كه از اشكال دايره اى شكل، نقاط يا خطوط زيگزاگ تشكيل شده اند و نمايى بصرى از موسيقى جاز هستند و ظروف و پارچه هايى كه به نحوى رنگ آميزى شده اند كه اثر قلم نقاش بر روى آنها مشاهده مى شود در ايجاد فضايى مدرن مفيد هستند. يكى از روش هاى استفاده از اين طرح ها و نقش هاى زنده و شاداب ايجاد فضايى خالى و يكدست مانند يك گالرى هنرى است كه به اين اشيا و طرح ها اجازه نمود مى دهد. براى پنجره ها پرده اى بلند با طرح هاى درشت انتخاب كنيد و سپس رنگ هاى موجود در آن را در بقيه طراحى رنگى خود بگنجانيد.

 

با چند تابلوى نقاشى آبستره نيز مى توانيد براى ايجاد حال و هواى مدرن در يك اتاق استفاده كنيد و آن را در بالاى شومينه و يا جايى نصب كنيد كه كانون توجه در اتاق باشد. همچنين از يك فرش يا موكت يك رنگ براى زمين استفاده كنيد و از كوسن هايى با رنگ هاى تند و درخشان براى مبلمان بهره بگيريد. با اين روش ها مى توانيد نمايى مدرن به فضاى خانه بدهيد بدون آنكه آنچه داريد كنار بگذاريد.