دستیار صوتی آمازون حالا ارتباط سوالات پشت سر هم را درک می کند

دسته‌بندی نشده 40 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
دستیار صوتی آمازون حالا ارتباط سوالات پشت سر هم را درک می کند

الکسا به عنوان دستیار صوتی آمازون با سرعت زیادی در حال ترقی و هوشمندتر شدن است. گرچه هنوز تا نقطه ایدآل فاصله زیادی وجود دارد، اما این سرویس به تازگی قابلیت تعیین کننده ای را کسب کرده است. الکسا از این بعد می تواند توالی یک پرسش و جواب را درک نماید و با توجه به مسیر گفتگو به سوالات کاربر خود جواب دهد.

این همان قابلیتی است که تا امروز سرویس «Google Home» را از رقبای خود متمایز می ساخت. به عنوان نمونه، شما می توانید از دستیار گوگل بپرسید که «تام کروز چند سال سن دارد؟» بعد از دریافت جواب، اگر بپرسید که «او در کجا زندگی می کند؟» سرویس با توجه به سوال پیشین می تواند دریابد که مرجع ضمیر «او» در سوال شما به چه کسی بازمی گردد.

حال گزارش های متعدد نشان می دهد که دستیار صوتی آمازون نیز توانسته به چنین قابلیتی دست یابد. گرچه فعلاً تنها برخی از صاحبان بلندگوهای هوشمند اکو چنین گزارش هایی را تایید کرده اند. به احتمال فراوان به سرعت این به روز رسانی در دسترس همه کاربران قرار بگیرد.

آن چه مسلم است، رقابت در عرصه دستیارهای صوتی و سرویس های هوشمند خانگی هر روز جدی تر می شود، به خصوص که نام های بزرگی چون گوگل، آمازون، مایکروسافت و اپل در میدان رقابت آماده هستند.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   باتری تازه سامسونگ با برد 600 کیلومتری و شارژ 20 دقیقه‌ای

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دستیار صوتی آمازون حالا ارتباط سوالات پشت سر هم را درک می کند”