دارندگان Galaxy S7 از شکستن ناگهانی لنز دوربین خود می گویند

دسته‌بندی نشده 47 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
دارندگان Galaxy S7 از شکستن ناگهانی لنز دوربین خود می گویند

شمار قابل توجهی از دارندگان گوشی های خانواده گلکسی اس ۷ سامسونگ، اخیرا گزارش داده اند که لنز دوربین شان بدون هیچ ضربه و دلیلی شکسته است. گویا سامسونگ این مشکل را بخشی از ضمانت نامه دستگاه های خود نمی داند و معتقد است شکستن شیشه به خاطر ضربه بوده.

حالا و با فراگیر شدن مشکل، وکلای قانونی شرکت Keller Rohrbach به سراغ آن رفته اند تا ببینند این ماجرا از کجا نشات می گیرد. روز گذشته بود که اولین گزارش پر مخاطب در این رابطه منتشر شد ولی با جستجو در گوگل متوجه می شویم که از ماه فروردین (به مدت کوتاهی بعد از عرضه گوشی به بازار)، چنین مسئله ای بارها و بارها توسط کاربران گزارش شده است.

انجمن اینترنتی سامسونگ هم حتی چندین و چند پست در این رابطه دارد. نتیجه همه این پیگیری ها یک چیز بوده: سامسونگ می گوید لنز دوربین زیر فشار فیزیکی بالا می شکند و برای تعمیر آن، صاحب گوشی باید ۷۰ دلار بپردازد.

با توجه به اینکه مشکل کاربران بسیار گسترده است و سامسونگ هم پایداری بسیاری در برابر آن کرده، بعید نیست که پرونده منجر به شکایتی بزرگ از سوی Keller Rohrbach شود. جالب اینکه حتی بعد از تعمیر هم، باز اتفاق تکرار شده و شیشه ها شکسته است.

یکی از دلایل اصلی، می تواند مربوط به فشار درونی باشد. برخی می گویند شکستن شیشه زمانی اتفاق می افتد که گوشی درون قاب محافظ باشد. اینکه بودن درون قاب محافظ چه تاثیری می تواند روی فشار درونی داشته باشد هم دقیقا واضح نیست.

حتما بخوانید:   به روز رسانی اندروید 7.0 برای گلکسی اس 7 در ایران منتشر شد

شاید هم دلیل اصلی، قرار دادن تجهیزات بسیار در بدنه باریک دستگاه باشد و فشار آن ها در نهایت به شیشه منتقل می شود. در حالت عادی، برای شکستن این قطعه شیشه کوچک باید نیروی بسیاری وارد کرد و بعید است که حتی با پرت کردن دستگاه به سمت سطحی محکم، شکستی ایجاد شود. بسیاری به طنز می گویند که شکستن لنز دوربین فقط با گلوله امکان پذیر است.

به هر حال، گویا دوباره شاهد جریان خبری پر ماجرایی هستیم و به زودی داستان های بیشتری در این رابطه منتشر خواهد شد.منبع دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “دارندگان Galaxy S7 از شکستن ناگهانی لنز دوربین خود می گویند”