خراسان باید عدم گرایش به میزبانی جام تختی را اعلام می‌کرد

دسته‌بندی نشده 45 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
خراسان باید عدم گرایش به میزبانی جام تختی را اعلام می‌کرد

به گزارش خبرگزاری مهر، ابراهیم جوادی با بیان اینکه جهان پهلوان تختی ارادت ویژه ای به امام رضا (ع) داشت و پیش و بعد از هر پیکار ای به پابوس آن حضرت می رفت، گفت: بسیار خوشحال شدم که قرار است جام تختی در شهر مشهد و در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) برگزار شود، اما انگار مسئولان استانداری خراسان رضوی و استاندار هنوز کار جدی برای برگزاری این رقابت ها نکرده اند که این موضوع باعث نگرانی جامعه کشتی شده است.

دارنده چهار مدال طلای جهان تصریح کرد: رقابت‌های بین المللی جام تختی سالیان سال به عنوان مهمترین تورنمنت بین المللی ایران برگزار می شود و به نوعی با برگزاری این تورنمنت یاد و خاطره جهان پهلوان برای مردم زنده می شود.

وی افزود: در چند سال اخیر به همت فدراسیون کشتی این رقابت ها در سطح بسیار بالایی و با حضور تیم های مطرح و قدرتمند جهان برگزار می شود و امسال نیز قرار است این مسابقات در سه رشته آزاد، فرنگی و پهلوانی برگزار خواهد شد.

دارنده مدال برنز المپیک اظهار داشت: جام تختی جزو یکی از مهمترین تورنمنت های بین المللی کشتی جهان نیز محسوب می شود که قهرمانان بزرگی در این رقابت ها حضور یافته اند. به تازگی نیز در طرح پیشنهادی به اتحادیه جهانی نیز جزو مهمترین تورنمنت قاره آسیا مطرح شده است.

مربی سابق تیم ملی تصریح کرد: تختی در قلب و ذهن مردم ایران جای دارد و هر ورزشکاری آرزویش الگو قرار دادن مرام و خصلت های پهلوانی و جوانمردی اوست. برگزاری رقابت های بین المللی به نام وی کمترین کاری است که می توان برای این اسطوره ورزش ایران انجام داد، چراکه در دیگر کشورهای جهان مسابقات بزرگی به نام قهرمانان خود برگزار می کنند. به عنوان نمونه می توان به جام مدوید، علی اف، سیراکوف، یاشاردوغو، دیوید شولتز اشاره کرد.

حتما بخوانید:   مسابقات کشتی پهلوانی به بهترین شکل برگزار شد

عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد گفت: کشتی به عنوان ورزش ملی کشور نیازمند حمایت و نگاه ویژه مسئولان است و امیدوارم مسئولان استانداری خراسان رضوی هرچه زودتر موضع خود را در مورد برگزاری این رقابت های مهم بین المللی در شهر مشهد روشن کند. طبیعتا اگر خواستار برگزاری این مسابقات نبودند باید زودتر از اینها اعلام می کردند تا فدراسیون کشتی با دست بازتری در مورد میزبان تازه تصمیم گیری می کرد.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خراسان باید عدم گرایش به میزبانی جام تختی را اعلام می‌کرد”