حراج یک فراری F50 نادر به ارزشی بیش از ۳ میلیون دلار

دسته‌بندی نشده 51 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
حراج یک فراری F50 نادر به ارزشی بیش از ۳ میلیون دلار

همان‌طور که انتظار دارید، اکثریت‌قریب‌به‌اتفاق فراری‌های F50 به رنگ قرمز هستند. درواقع از کل ۳۴۹ دستگاهی که از این هایپرکار تولید شده است، شمار ۳۰۲ دستگاه قرمزرنگ هستند و تنها ۴۷ دستگاه به رنگ‌های دیگری هستند؛ اما از این ۴۷ دستگاه نیز تنها چهار دستگاه با رنگ مشکی Nero Daytona رنگ‌آمیزی شده‌اند. تنها دو دستگاه از این چهار F50 مشکی‌رنگ در ایالات‌متحده فروخته شدند که یکی از آن‌ها به‌تازگی برخورد کرده است اما نمونهٔ دوم که تصاویر آن‌را در اینجا مشاهده می‌کنید، یکی از بکرترین F50های مشکی‌رنگ بوده و حالا به حراج گذاشته شده است.

az17_r130_002

اما اگر رنگ ویژه و نایاب این F50 را هم کنار بگذاریم، این هایپراسپرت یکی از خودروهای فوق‌العادهٔ ساخته فراری بوده و از مشخصات قابل‌توجهی برخوردار است. فراری F50 مجهز به یک پیشرانهٔ ۴.۷ لیتری V12 است که ۵۲۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این نیرو نیز از طریق یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی انتقال میابد؛ بنابراین F50 آخرین پرچم‌دار فراری محسوب می‌شود که دارای پدال کلاچ است. این رودستر ۱۲ سیلندر با یک شاسی و بدنهٔ فیبر کربنی می‌تواند در ۳.۶ ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت رسیده و نهایتاً به سرعتی بیش از ۳۲۰ کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.

az17_r130_015

این F50 مشکی‌رنگ به حراج گذاشته شده تنها ۳۳۶۰ کیلومتر کار کرده است که نشان می‌دهد با آن تقریباً در تمام عمرش بسیار با دقت و مراقبت بالایی رفتار شده است. افزون بر این، سقف سخت آن نیز هرگز استفاده نشده و هنوز در بسته‌بندی اصلی خود قرار دارد. به همین دلایل، این F50 منحصربه‌فرد از ارزش بسیار بالایی برخوردار است. این خودرو چند هفتهٔ آینده در حراجی آریزونا به حراج گذاشته خواهد شد و انتظار می‌رود با قیمتی بین ۳ تا ۳.۵ میلیون دلار به فروش برسد.منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “حراج یک فراری F50 نادر به ارزشی بیش از ۳ میلیون دلار”