حراج یک دستگاه لامبورگینی رونتون با ۱۶۰۰ کیلومتر کارکرد

دسته‌بندی نشده 60 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
حراج یک دستگاه لامبورگینی رونتون با ۱۶۰۰ کیلومتر کارکرد

تنها با نگاه کردن به لامبورگینی رونتون فوراً متوجه خواهید شد که این خودروی بسیار خاصی است. این هایپرکار خارق‌العاده در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۰۷ معرفی شد و منحصربه‌فردترین و گران‌قیمت‌ترین خودرویی بود که لامبورگینی تا آن زمان تولید کرده بود. البته این عنوان در سال ۲۰۱۰ توسط مدل سستو المنتو از رونتون گرفته شد.

تنها ۲۰ دستگاه از رونتون تولید شد (به‌علاوهٔ یک دستگاه برای موزهٔ لامبورگینی) که همگی به رنگ مشکی مات با تریم درونی چرم مشکی‌رنگ، آلکانترای سبز ارتشی و فیبر کربن بودند. حال قرار است یک دستگاه از این هیولای نادر در حراجی آیندهٔ RM Sotheby به حراج گذاشته شود. این حراجی در تاریخ ۱۶ ژانویهٔ ۲۰۱۷ (۲۷ دی) برگزار می‌گردد.

رونتون بر پایه مورسیه‌لاگو ساخته شده بود و از همان پیشرانهٔ ۶.۵ لیتری V12 مورسیه‌لاگو استفاده می‌کرد که البته نیرو آن از ۶۴۰ اسب بخار به ۶۵۰ اسب بخار افزایش یافته بود. طراحی بیرونی رونتون نیز تهاجمی‌تر بود و از دماغه و قسمت عقبی منحصربه‌فردی سود می‌برد. لامبورگینی در آن زمان رونتون را با قیمت ۱.۵ میلیون دلار به فروش می‌رساند.

2008-lamborghini-reventon-auction9

اما به خریداران علاقه‌مند به رونتون باید بگوییم که متأسفانه ارزش این خودرو حتی با وجود گذشت ۱۰ سال کم نشده است چراکه RM Sotheby تخمین زده است که این رونتون با قیمتی بین ۱ میلیون تا ۱.۴ میلیون دلار فروخته شود. این نمونه، فقط ۱۶۰۰ کیلومتر کارکرد داشته و نسخهٔ تولیدی ۳ از ۲۰ است.

2008-lamborghini-reventon-auction3

هرچند این لامبورگینی رونتون در شرایطی مشابه نو باقی‌مانده است اما از سال ۲۰۰۷ تاکنون بین چهار مالک دست‌به‌دست شده است. این خودرو برای اولین بار به یک خریدار در کانادا تحویل داده شد و سپس توسط یک کلکسیونر در میسوری ایالات‌متحده خریداری شد. رونتون موردنظر ما درنهایت دوباره به کانادا بازگشت و هم‌اکنون در ونکوور مستقر است.

حتما بخوانید:   بوگاتی شیرون در نیروی پلیس فرانسه

2008-lamborghini-reventon-auction2منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “حراج یک دستگاه لامبورگینی رونتون با ۱۶۰۰ کیلومتر کارکرد”