جبهه مردمی ابتکاری تازه/بدنبال تحقق اهداف برزمین مانده نظام هستیم

دسته‌بندی نشده 52 سه شنبه ۱۰ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
جبهه مردمی ابتکاری تازه/بدنبال تحقق اهداف برزمین مانده نظام هستیم

منیره نوبخت، عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به تاثیر سازوکار این جبهه در جلب نظر و آراء اقشار مختلف مردم از رده های پایین جامعه و ورود این نظرات در تصمیمات کلان گفت: مهمترین ویژگی این سازوکار جلب مشارکت حداکثری در تصمیمات نهایی است. در روش های گذشته شوراهای مرکزی یا مرکزیت جریان های سیاسی و احزاب نسبت به انتخابات مداخله کرده و اظهار نظر می کردند از این رو مشارکت حداکثری در تصمیمات نهایی وجود نداشت.

وی افزود: سازوکار جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی این فرصت را می دهد که مشارکت حداکثری در فرآیند امور، انتخابات و تصمیمات نهایی در جریان انقلابی کشور صورت بگیرد و این مهمترین فایده و تاثیر چنین جریان فراگیری است.

نماینده دور پنجم مجلس درباره اینکه در چنین سازوکاری وحدت و انسجام نیروهای انقلاب اسلامی تا چه اندازه تقویت خواهد شد، عنوان کرد: اساس هدف جبهه ایجاد وحدت بود از این رو  بهترین شکلی که می تواند وحدت حداکثری ایجاد کند مشارکت در تصمیم گیری است وقتی ما بالاترین حد از مشارکت بین آحاد مختلف جامعه را داشته باشیم در نتیجه وحدت رویه، همکاری و هماهنگی بیشتر بین اعضای جبهه به وجود خواهد آمد.

نوبخت ادامه داد: همه اعضا خود را در تصمیم گیری ها سهیم می دانند بنابراین وقتی اعضا نقش خود را در امور مفید و موثر بدانند با وحدت رویه همراه و همکار با تمام اعضا خواهند شد.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی درباره اینکه سازوکار این جبهه تا چه اندازه می تواند در رفع برخی دغدغه های جریان انقلابی و عملیاتی کردن مطالبات برزمین مانده رهبری از جمله اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی موثر باشد عنوان کرد: رفع این دغدغه ها در حقیقت به عنوان اهداف اصلی جبهه تعریف شده است. معمولا زمانی که احزاب و گروه های سیاسی شکل می گیرند یا در روند تصمیمات سیاسی مداخله می کنند در واقع اهدافی را از این مداخلات دنبال می کنند از جمله تعیین رئیس جمهور یا فرستادن نمایندگانی به مجلس که این در حقیقت اهداف آن حزب به شمار می رود.

حتما بخوانید:   روابط تهران - ایروان در حوزه های گوناگون به خوبی پیش می رود

نوبخت گفت: این برای اولین بار است که در کشور ما یک جبهه تشکیل شده و هدف خود را از اهداف حزبی و گروهی فراتر تعریف کرده است. جبهه مردمی به دنبال تحقق مسائل معین، تشکیل شده که جزئی مهم از نظام و مطالبات رهبری به شمار می رود. در حقیقت یک مسیر قوی و قدرتمند مردمی تعریف شده است تا اهداف برزمین مانده نظام را دنبال کند که این بی نظیر و ابتکاری تازه در عالم سیاسی کشور ما محسوب می شود.

عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: خواست رهبری همان خواسته ملت و خواست ملت همان خواسته رهبری است که پیگیری آن اولویت اصلی و مهم جبهه مردمی است.

نوبخت درباره اولین مجمع ملی جبهه مردمی در ۵ اسفند نیز عنوان کرد: این مجمع با کیفیت عالی برگزار شد، جمع کثیری از مردم در این مجمع شرکت کردند که در واقع نمایندگان طیف عظیمی از مردم بودند که در اجتماعی ۳ هزار نفره شرکت کردند. مجمع اول جبهه به دور از تکلفات و تشریفات سیاسی و در فضایی صمیمی برگزار شد.منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “جبهه مردمی ابتکاری تازه/بدنبال تحقق اهداف برزمین مانده نظام هستیم”