تصاویر جاسوسی رنو مگان RS جدید

دسته‌بندی نشده 54 دوشنبه ۹ اسفند ۹۵ رضا حیدرزاده
تصاویر جاسوسی رنو مگان RS جدید

اگرچه با دیدن تصاویر جاسوسی موجود خواهید گفت که این خودرو چیزی بیش از مگان GT نیست اما در حقیقت رنو در حال تست نسخه‌ی قدرتمندتر RS در جاده‌های برفی سوئد است. نوشته‌ی “برمبو” روی ترمزهای جلو نشان می‌دهند که با نسخه‌ی RS طرفیم و البته سیستم اگزوز حدید با خروجی‌های دوگانه در وسط سپر عقب را نیز نباید از یاد برد. تنها این نیست، یک سؤال هم این است که چرا رنو باید GT را که از حوالی سال ۲۰۱۵ در بازار است دوباره تست کند؟

انتظار می‌رود مگان RS در ماه سپتامبر سال جاری وارد خط تولید شود. پس بدین ترتیب احتمالاً شاهد رونمایی از این خودرو در نمایشگاه خودروی فرانکفورت خواهیم بود و سپس تولید آن در اواخر سال ۲۰۱۷ یا اوایل سال ۲۰۱۸ شروع خواهد شد.

2018-renault-megane-rs-spy-photo
سؤال اصلی این است که مگان RS دیفرانسیل جلو است یا تمام چرخ محرک؟ آخرین پروتوتایپی که شکار عکاسان شده هیچ نشانه‌ای از وجود سیستم چهارچرخ محرک را به همراه نداشته بنابراین این احتمال وجود دارد که RS کماکان به‌صورت دیفرانسیل جلو عرضه شود. بر پایه‌ی اخبار چند ماه گذشته، این خودرو از پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربوی جدیداً توسعه یافته‌ای استفاده خواهد کرد که این احتمال وجود دارد با نسخه‌ی اسپورت کمپانی آلپاین یکی باشد.

2018-renault-megane-rs-spy-04
به منظور فرستادن قدرت حدود ۳۰۰ اسب بخاری به اکسل جلو از گیربکس ۶ سرعته ی دستی نیسان ۳۷۰Z استفاده خواهد شد. با پرداخت هزینه‌ای اضافی، خریداران می‌توانند گیربکس دوکلاچه ی اتوماتیک با سیستم لانچ کنترل را سفارش دهند.

2018-renault-megane-rs-spy-03
اگرچه مگان GT به‌صورت استاندارد با سیستم فرمان پذیری هر چهارچرخ عرضه می‌شود اما مگان RS این سیستم را به‌صورت سفارشی در اختیار خواهند داشت و خواهند توانست آن را در صورت عدم نیاز حذف کنند. مالکان مگان GT نمی‌توانند این سیستم را حذف کنند. شایعاتی وجود دارند مبنی بر اینکه از تنظیمات اسپورت، کاپ و تروفی سیستم تعلیق استفاده خواهد شد و دامپرهای تطبیق‌پذیر نیز به‌صورت سفارشی در دسترس قرار خواهند گرفت.

حتما بخوانید:   همکاری گسترده آئودی، فولکس واگِن و NVidia در زمینه فناوری خودران

2018-renault-megane-rs-spy-02
احتمالاً مگان RS به منظور کسب رکورد سریع‌ترین خودروی تولیدی دیفرانسیل جلو راهی نوربرگ رینگ خواهد شد. هم‌اکنون این رکورد به فولکس‌واگن گلف GTI کلاب اسپورت S با زمان ۷ دقیقه و ۴۷.۱۹ ثانیه تعلق دارد.

Renault Megane RS Trophy Render
Renault Megane RS Trophy Renderمنبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تصاویر جاسوسی رنو مگان RS جدید”