تشکیل«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» نشانه نوعی بلوغ سیاسی است

دسته‌بندی نشده 39 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
تشکیل«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» نشانه نوعی بلوغ سیاسی است

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علیرضا پناهیان در جلسۀ پیروان «جبهه مردمی انقلاب اسلامی» که در آستانۀ ۹ دی و در محل سرچشمه برگزار شد، ضمن تبریک تولد تشکیلات جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی، تشکیل این جبهه را نشانه نوعی بلوغ سیاسی دانست و اظهار داشت: این جبهه را باید فراتر از احزاب رایج دانست؛ چون می‌تواند جریان‌های متعدد دلسوز برای انقلاب را در کنار هم جمع کند.

وی گفت: بنده تولد تشکیلات جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی را تبریک عرض می‌کنم، تشکیل این جبهه نشانه نوعی بلوغ سیاسی است، و ضرورتهای فراوانی مایه شده تا این تشکیلات به منصه ظهور رسیده است.

پناهیان ادامه داد: به نظرم این تشکیلات نشان دهندۀ تغییر در روش سیاست‌ورزی نیروهای انقلاب است، پیشترً به چهره حزبی-به معنای پاتوقی- تصمیم‌گیری می‌شد، اما الان بناست به چهره مردمی در یک سازماندهی گسترده تصمیم‌گیری‌ها انجام شود. این جبهه را باید فراتر از احزاب رایج دانست که می‌تواند جریان‌های متعدد دلسوز برای انقلاب را در کنار یکدیگر جمع کند.

وی تصریح کرد: نباید این تشکیلات فقط مصرف انتخاباتی و سیاسی داشته باشد، اصل تشکیل این جبهه مردمی، از نتیجۀ انتخابات مهم‌تر است.

پناهیان با بیان اینکه درست است که باید از موج سیاسی انتخابات برای قوام این تشکیلات استفاده شود، ولی نباید این تشکیلات فقط مصرف انتخاباتی داشته باشد، اظهار داشت: چون به نظر من اصل تشکیل این جبهه مردمی، از نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری مهم‌تر است.

وی افزود: تشکّل نیروهای انقلاب و قرار گرفتن آنها در کنار یکدیگر و همفکری‌ها، همدلی‌ها و همکاری‌ها مهمترین بایستگی برای حل مشکلات جامعه است. حتی اگر بهترین دولت هم سر کار بیاید، حلقه مفقودۀ آن در ادارۀ امور کشور، وجود همین تشکیلات فراگیر مردمی است.

حتما بخوانید:   باید جلوی آفت در آموزش و پرورش را بگیریم/تعریف شاخص های انقلابی

پناهیان گفت: گفتگوی انقلابیون با هم، از رسیدن به نتیجه واحد در هر انتخاباتی مهم‌تر است زیرا مایه رشد سیاسی و شناسایی استعدادها می‌شود.

وی با یبان اینکه یکی از اهداف این تشکیلات گفت‌وگوی انقلابیون با یکدیگر است که مایه رشد سیاسی و شناسایی نیروها و استعدادها می‌شود اظهار داشت: این هدف از رسیدن به یک نتیجه واحد در هر انتخاباتی مهم‌تر است.

پناهیان تصریح کرد: نکتۀ مهم، احساس تکلیف انقلابیون برای این جبهه است، حضور در این جبهه می‌تواند فضای سیاسی کشور را اعتلا ببخشد و زمینه‌های بروز ناهنجاری‌های سیاسی را محدود کند و خدمت به مردم را تسهیل کند.

وی ادامه داد: این جبهه باید برای ورود نیروهای فعال به تشکیلات، در مراحل آغازین با سعۀ صدر برخورد کند.  

پناهیان افزود: ما نباید هدف این تشکیلات را تنها در عرصۀ امور سیاسی و انتخابات محدود کنیم، این تشکیلات می‌تواند اهداف فرهنگی و اجتماعی و معیشتی هم داشته باشد.

وی گفت: این جبهه باید نحوۀ سازماندهی و سطح‌بندی نیروهای فعال را پیش‌بینی نماید و برای ورود به تشکیلات در مراحل آغازین با سعۀ صدر و سماحت عمل کند تا عموم نیروهای انقلابی این مجموعه را محل اظهار نظر و بیان دغدغه های خود بدانند.

پناهیان تصریح کرد: به‌ کار گیری ادبیات نو یکی از بایستگی‌هاست وقت نگذاشتن نیروها یکی از مهم‌ترین آسیب‌ هاست.

وی در پایان یادآوری کرد: یکی از بایستگی‌ها به کار گرفتن ادبیات نو برای تبیین مواضع است، ما در زمانی به سر می‌بریم که ادبیات واقع‌بینانه حقانیت آرمانهای انقلاب را بهتر تبیین می‌کند و یکی از مهم‌ترین آسیب‌ها در چنین حرکت هایی وقت نگذاشتن نیروهاست، که امیدواریم در آینده شاهد احساس مسئولیت و وقت‌گذاری کافی از سوی همه عزیزان در این جبهه باشیم.

حتما بخوانید:   ساده زیستی و اهتمام برای حل مشکلات مردم شاخص مردمی بودن استمنبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تشکیل«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» نشانه نوعی بلوغ سیاسی است”