تحقیق از ب‌ام‌و، هوندا و تویوتا به خاطر یک اتهام

بی ام و 177 شنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۶ رضا حیدرزاده
تحقیق از ب‌ام‌و، هوندا و تویوتا به خاطر یک اتهام

ایالات‌متحده از هوندا، تویوتا و ب‌ام‌و به خاطر استفاده از برخی قطعات ترموپلاستیک در خودروهای فروخته شده در این کشور تحقیق خواهد کرد. این احتمال وجود دارد که قطعات یاد شده قوانین ثبت اختراع را نقض کرده باشند. در کل ۲۵ کمپانی در تحقیق و بازرسی کمیسیون تجارت بین‌المللی ایالات‌متحده USITC لیست شده‌اند که دو شرکت تأمین‌کننده‌ی قطعات ژاپنی یعنی آیسین و دنسو نیز در آن به چشم می‌خورند.

در ماه مارس سال جاری، شرکت هولدینگ ثبت اختراع Intellectual Ventures II شکایتی را ارائه کرده است:

برخی قطعات ترموپلاستیک بکار رفته در موتورها، واترپمپ‌ها، واحدهای سیستم فرمان الکترونیکی و دیگر قطعات قوای محرکه که توسط تأمین‌کننده‌ها ساخته یا توسط خودروسازها استفاده شده از حق ثبت اختراع خود تجاوز و تخطی نموده است.

به همین دلیل است که هولدینگ یاد شده از USITC خواسته تا این بررسی را آغاز کند.


طبق گفته‌های  Intellectual Ventures II، مواد بکار رفته در قطعات که در تماس با قطعات خودرویی با دمای بالا قرار دارند در خودروهای فروخته شده در آمریکا نظیر تویوتا کمری ۲۰۱۶، هوندا آکورد ۲۰۱۷ و ب‌ام‌و ۲۲۸i دیده می‌شوند. USITC اعلام کرده تکمیل این بررسی و تحقیق ۴۵ روز طول خواهد کشید.

2015 BMW 228i xDrive
سال پیش ب‌ام‌و در تحقیق دیگری مورد تجسس قرار گرفته است. این برند باواریایی به همراه مرسدس بنز و فولکس‌واگن به فعالیت‌های خرید فولاد و نقض قوانین ضد اعتماد آلمان متهم شده‌اند.


ب‌ام‌و در بریتانیا نیز با مشکلاتی مواجه بوده و سازمان استانداردهای تبلیغات این کشور به ب‌ام‌و هشدار داده که نباید از سرعت به عنوان پیام اصلی تبلیغات خود استفاده کند. بدین ترتیب ب‌ام‌و دیگر نباید از شعار “برای برخی افراد صعود به قله سریع‌تر است” استفاده کند.

منبع سایت پدال

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   پیشرانه 1350 اسبی 3 دهه قبل ب‌ام‌و در فرمول 1

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تحقیق از ب‌ام‌و، هوندا و تویوتا به خاطر یک اتهام”