چگونه تاریخچه موقعیت های خود را در گوگل مپ مشاهده کنیم؟

ترفند گوگل, ترفند موبایل 117 یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۹۶ رضا حیدرزاده
چگونه تاریخچه موقعیت های خود را در گوگل مپ مشاهده کنیم؟

گوگل مپ (Google Maps) دارای یک تایم لاین جذاب است که به شما اجازه می دهد تا مکان هایی که بازدید کرده اید را همراه با مسیر سفر خود مشاهده نمایید. این قابلیت دوباره در سال ۲۰۱۵ پیاده سازی شد و گوگل امکان این را اضافه کرد تا عکس های گرفته شده توسط شما یک در محل خاص را تطبیق داده و از سایر محل ها جدا کند. در نتیجه به کمک این امکان جدید می توانستید یک بررسی اجمالی بهتری بر سفرهای خود داشته باشید. اما اگر قصد داشته باشید تا نگاهی به فعالیت های هفته ای یا ماهانه ی خود داشته باشید، مرور تاریخچه ی گوگل مپ (Google Maps) خود می تواند بهترین راه ممکن باشد. با این قابلیت قادر خواهید بود تا مسیرهای طی شده در روزهای موردنظر خود را همراه با جزئیات دقیق تر همچون مسافت و زمان مربوطه به آنها را مشاهده نمایید. با جورواجور همراه باشید تا شما را با نحوه ی این کار آشنا کنیم و اگر هم از ردیابی خود توسط گوگل ترسیده اید، نحوه ی غیر فعالسازی قابلیت مربوطه را برایتان شرح دهیم.

 

چگونه تاریخچه موقعیت های خود در گوگل مپ را مشاهده کنیم؟

۱- اپلیکیشن Google Maps را اجرا نمایید.

۲- بر روی دکمه ی بیشتر (شکل سه خط موازی) در گوشه ی بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

۳- بر روی قسمت Your timeline ضربه بزنید.

۴- هم اکنون روی آیکون تقویم در گوشه ی بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.

تاریخچه موقعیت در گوگل مپ

۵- بر روی تقویم می توانید انگشت خود را به سمت راست یا چپ بکشید تا ماه انتخابی تغییر کند.

حتما بخوانید:   مطالعه‌ی سریع‌تر ایمیل‌ها در Gmail با فعال‌سازی پنجره‌ی پیش‌نمایش

۶- وقتیکه تاریخ موردنظر خود را پیدا کردید بر روی آن ضربه بزنید تا تاریخچه موقعیت های خود در آن روز را مشاهده کنید. با این کار شما مسیر سفر خود را به همراه مسافت و مدت زمان طی شده کلی را خواهید دید.

 

تاریخچه موقعیت در گوگل مپ

 

چگونه ردیابی موقعیت را غیر فعال کنیم؟

اگر به اطلاعات سفرهای پیشین خود علاقه مند هستید قطعاً تایم لاین گوگل مپ ، یک قابلیت کاربردی و مفید خواهد بود. با این حال ممکن است فکر کنید که همیشه زیر نظر گوگل هستید و اگر برای اولین بار است که با این قابلیت آشنا شده اید از وجود آن وحشت زده شوید! در اینصورت خوشبختانه شما می توانید به راحتی ردیابی موقعیت های خود در گوگل مپ را غیر فعال نمایید. بدین منظور کافیست مراحل زیر را دنبال نمایید :

۱- بعد از اجرای گوگل مپ بر روی دکمه ی بیشتر (شکل سه خط موازی) در گوشه ی بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید.

۲- وارد بخش Settings شوید.

۳- بر روی قسمت Personal content ضربه بزنید.

 

تاریخچه موقعیت در گوگل مپ

 

۴- به دنبال قسمت Location Settings گشته و در زیر آن بر روی گزینه ای که می گوید تاریخچه موقعیت ها روشن است (Location History is on) ضربه بزنید.

۵- لیستی از دستگاه های متصل به حساب گوگل کنونی شما نمایش داده می شود. برای غیر فعال سازی ردیابی در هر کدام از دستگاه های موجود در لیست، کافیست بر روی دکمه ی جلوی آن ضربه بزنید تا خاموش گردد.

 

تاریخچه موقعیت در گوگل مپ

 

اگر هم قصد دارید بصورت کلی قابلیت ردیابی موقعیت های خود را غیر فعال کنید می توانید گزینه ی اصلی یعنی Location History را خاموش کرده و سپس در پنجره ای که ظاهر می گردد بر روی دکمه ی OK ضربه بزنید.

حتما بخوانید:   سرویس گوگل مپس چگونه کار می کند؟

 

منبع ترفندها

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه تاریخچه موقعیت های خود را در گوگل مپ مشاهده کنیم؟”