بیل گیتس از آسیب پذیری جامعه جهانی در مقابل بیماری های همه گیر در ۱۰ سال آینده هشدار داد

دسته‌بندی نشده 46 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
بیل گیتس از آسیب پذیری جامعه جهانی در مقابل بیماری های همه گیر در ۱۰ سال آینده هشدار داد

روز گذشته بیل گیتس، میلیاردر بشر دوست، اعلام کرد که جامعه جهانی نسبت به بیماری های همه گیر مانند آنفولانزا، ابولا و زیکا آسیب پذیر بوده و قادر نیست راه درمان بیماری های کشنده را سریعاً یافت کند.

گیتس به عنوان یک سرمایه گذار در بهبود چگونگی سلامت و بهداشت کشورهای در حال توسعه بیان کرد که جواب های جهانی در شرایط اضطراری به اندازه کافی قدرتمند نبوده و ساخت داروهای تازه و واکسن ها سرعت لازم و کافی را ندارد. او همچنین افزود که برای توسعه درمان های مورد نیاز بیماری های اپیدمی تمرکز بیشتری لازم است.

بیل گیتس

من همیشه امیدوارم که تا ۱۰ سال آینده بیماری های همه گیر همانند آنفولانزا گسترش پیدا نکنند. تصور می کنم در آینده در زمینه ابزارهای پزشکی و جواب به این بیماری ها بسیار بهتر عمل خواهیم کرد، اما در حال آماده کمی آسیب پذیر هستیم و اگر بیماری مانند آنفولانزا به سرعت گسترش پیدا کند، بسیار کشنده خواهد بود.

گیتس همچنین از فعالیت های سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۴ برای جلوگیری از گسترش ابولا حمایت کرده و گفت که سازمان «WHO» نه پشتیبانی مالی لازم را دریافت کرده و نه همکاری مورد انتظار را.

او همچنین به رشد روز افزون پایداری بدن انسان به آنتی بیوتیک ها اشاره کرد که در اثر استفاده نادرست و بیش از اندازه چهره گرفته و در نتیجه آن درمان بیماری هایی همانند سل، HIV و مالاریا با مشکل رو به رو شده است.

این میلیارد در ادامه گفتگو هایش به نقش کشورهای ثروتمند اشاره کرد و بیان داشت که این کشورها برای اهداف بشردوستانه می بایست به کشورهای در حال توسعه در زمینه جلوگیری از فراگیر شدن بیماری ها کمک کنند.منبع سایت دیجیاتو

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
حتما بخوانید:   بیل گیتس رهبران جهان را به کسب آمادگی در برابر تروریسم بیولوژیک فراخواند

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بیل گیتس از آسیب پذیری جامعه جهانی در مقابل بیماری های همه گیر در ۱۰ سال آینده هشدار داد”