بکارگیری بخشی از سامانه موشکی «ایمان ۳۷۳» در رزمایش ارتش

دسته‌بندی نشده 35 پنج شنبه ۹ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
بکارگیری بخشی از سامانه موشکی «ایمان ۳۷۳» در رزمایش ارتش

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دفاع پرس، امیر سرتیپ «فرزاد اسماعیلی» فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش بعد از پایان رزمایش بزرگ مدافعان آسمان ولایت-۷، طی سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به روند برگزاری این رزمایش گفت: هماهنگی و یکپارچگی در برگزاری این رزمایش، عالی بود البته ما نمی‌توانیم به خودمان نمره بدهیم اما آن چه که می‌توانیم بگوییم این است که این رزمایش در وسعتی معادل ۴۹۶ هزار کیلومتر مربع برگزار شد و این یعنی وسعتی اکثرا از برخی کشورهای اروپایی.

وی افزود: ما در بدترین شرایط آب‌ و هوایی و در حساس‌ترین نقطه کشور یعنی جنوب، با بهترین سامانه‌ها توانستیم بهترین عملکرد را از خودمان نشان بدهیم.

امیر اسماعیلی با بیان اینکه روحیه نیروهای انسانی در این رزمایش از همه لحاظ بالا بود، اظهار داشت: ما در ماهشهر شلیک موشک داشتیم، حال اینکه آنجا دائما پروازهای مسافربری انجام شده و چندین کریدور هوایی در آسمان آنجاست، امروز هم که شلیک موشک در بوشهر بود، ۷ – ۸ کریدور پروازی از آسمان این منطقه عبور می‌کند اما توانستیم همزمان با عبور و مرورها، شلیک‌ها را با موفقیت انجام داده و اهداف را در فواصل گوناگون مورد اصابت قرار دهیم.

وی بیان کرد: در این رزمایش، ریز پرنده‌هایی که طول‌شان از طول موشک‌های شلیک شده کمتر بود، هدف قرار گرفتند و نشان داد که قرارگاه پدافند هوایی توانسته به نقاط خوبی برسد.

امیر اسماعیلی درباره تست سامانه موشکی «ایمان» نیز گفت: دستور رئیس جمهور درباره تست ایمان مربوط به صنعت دفاعی بود ولی در کل، زنجیره‌های مختلفی می‌توانند از این سامانه در بخش‌های گوناگون استفاده کنند که امروز هم، بخشی از ایمان ۳۷۳ در این رزمایش مورد استفاده قرار گرفت.

حتما بخوانید:   ۸ مدل چیدمان گلدان، در آپارتمان منزل شمامنبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “بکارگیری بخشی از سامانه موشکی «ایمان ۳۷۳» در رزمایش ارتش”