به مردم گزارش بدهید/ اهمیت پرداختن دولتمردان به اقتصاد مقاومتی

دسته‌بندی نشده 40 شنبه ۱۱ دی ۹۵ رضا حیدرزاده
به مردم گزارش بدهید/ اهمیت پرداختن دولتمردان به اقتصاد مقاومتی

به گزارش خبرگزاری مهر، شصت‌ و سومین شماره‌ هفته‌نامه‌ خبری-تبیینی خط حزب‌الله درباره اهمیت پرداختن دولتمردان به مسائل اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم و ارائه تلاش‌ها و دستاوردهای خود به مردم، با عنوان «گزارش به مردم» منتشر شد.

رهبر انقلاب: «مسئولان محترم دولتی آخر سال ۹۵ می‌توانند بیایند گزارش بدهند که ما این چند هزار کارگاه و کارخانه و مزرعه و دامداری و امثال اینها را احیاء کردیم. مردم هم ببینند و حس کنند. وقتی مردم حس کردند، آن‌ وقت اعتماد و اطمینان پیدا می‌کنند. ۹۵/۱/۱»

هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله در گزارش هفته‌ خود با عنوان «اقتصاد رشد خواهد کرد اگر…» به بررسی اهمیت نگاه به امکانات درونی کشور و استعداد و گنجایش‌های درونی،برای رسیدن به رونق اقتصادی پرداخته است.

عکس ویژه‌ این هفته‌ نشریه، تصویری از استقبال پرشکوه مردم یزد از رهبر انقلاب در سفر استانی، دی‌ماه سال ۱۳۸۶ است.

شصت‌ و سومین شماره‌ هفته‌نامه‌ خط حزب‌الله به روح پرفتوح شهید  شهیدشیخ النمر باقر النمر، تقدیم شده است.

سخن هفته‌ خط حزب الله در خصوص اهمیت پرداختن دولتمردان به مسائل اقتصاد مقاومتی و معیشت مردم و ارائه تلاش‌ها و دستاوردهای خود به مردم، بدین شرح است:

به مردم گزارش بدهید

مسئولین محترم دولتی آخر سال ۹۵ میتوانند بیایند گزارش بدهند که ما این چند هزار کارگاه و کارخانه و مزرعه و دامداری و امثال اینها را احیاء کردیم. مردم هم ببینند و حس کنند. وقتی مردم حس کردند، آنوقت اعتماد و اطمینان پیدا میکنند.

«گزارشی که برادران ما در دولت به من دادند، نشان میدهد که کارهای وسیعی کردهاند؛ منتها این کارها کارهای مقدماتی است… اما آنچه که لازم است ادامه پیدا کند، عبارت است از اقدام کردن و عمل کردن و روی زمین، محصول کار را به مردم نشان دادن؛ این آن چیزی است که وظیفهی ما است ۱/۱/۹۵» این عبارات بخشی از پیام نوروزی رهبر انقلاب خطاب به مردم ایران بود. پیامی که در آن «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» به عنوان شعار سال ۹۵ انتخاب شده بود. شعاری که «اگر چنانچه اقدام و عمل به چهره برنامهریزی شده و درست انجام بگیرد، ما در پایان این سال آثار و نشانههای آن را مشاهده خواهیم کرد. ۱/۱/۹۵»

حتما بخوانید:   امسال ۲۲بهمن برای کشور آبرو شد/مردم با هم متحدند چرا می‌گوییدآشتی

برای کارگزاران نظام اسلامی وظیفهای بالاتر از «خدمت به مردم» وجود ندارد: «گفتمان اصلی دولت اسلامی همین خدمت است؛ اصلاً فلسفهی وجود ما جز این نیست؛ ما آمدهایم خدمت کنیم به مردم و هیچ چیز نباید ما را از این وظیفه غافل کند. ۶/۶/۹۲»

پرداختن به حاشیه ها توسط مدیران کشور ممنوع

 از این رو «دولتیها هم مراقب باشند، دودستگی در مردم بهوجود نیاورند، حاشیهسازی نکنند، برخی حرفهای غیرلازم مطرح نشود. ۱۷/۱۰/۹۳» مردم «مشکلات» زیادی دارند که باید با برنامه ریزی و تلاش شبانه روزی مسئولین حل شود: «مردم از دعواهای سیاسی و اختلافات سیاسی و من خوبم و تو بدی خستهاند؛ مردم این چیزها را دوست نمیدارند… مشکلات فراوانی وجود دارد که باید برطرف شود؛ گرههایی هست که باید باز شود. در کشور باید فساد ریشهکن شود؛ تبعیض نباشد؛ به طبقهی مستضعف و محروم – بخصوص مستضعفین بیدست و پا – بهطور ویژه توجه شود؛ اینها وظایف اسلامی ماست… ۲۵/۳/۸۴»  و از دیگر سو «برای مردم هزینه و مشکل درست نکنند، دغدغهآفرینی نکنند، مردم را دچار تشویش و نگرانی نکنند. ۷/۲/۹۲»

شرمندگیِ رهبر

مسائل کشور هم برای همه روشن هستند: «مسئلهی کشور، روحیّهی انقلابی است؛ مسئلهی کشور، جهتگیری انقلابی است؛ و از لحاظ عملی و برنامهریزی، مسئلهی کشور، اقتصاد است… ترقی علمی است… اینها مسائل اصلی کشور است. ۲۶/۸/۹۵»  مشکلات اقتصادی فشار زیادی بر مردم به خصوص اقشار مستضعف جامعه وارد کرده است. «رکود اقتصادیِ» ناشی از مشکلات بخشِ «تولید» عملا مایه نابسامانی چگونگی اشتغال و بدتر شدن چگونگی معیشتی اقشار گوناگون مردم شده است تا جایی که رهبر انقلاب از لفظ «شرمندگی» برای بیان این مسائل استفاده می کنند: «مدام همهی ما میگوییم؛ دولتی میگوید، مجلسی میگوید، اقتصاددانِ آزادِ روزنامهای میگوید، که فلاندرصد از کارخانهها تعطیلند یا مثلاً کمتر از نصف ظرفیّت کار میکنند. خب بالاخره چه میشود؟ بالاخره باید اینها راه بیفتد، باید کار بکند؛ اگر کار کرد، اشتغال به وجود خواهد آمد. این خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری جوان، از خجلت خود آن جوان در داخل خانه اکثرا است؛ این را شما بدانید. بنده خودم وقتیکه به اندیشه این جوان بیکار میافتم [شرمنده میشوم]. ۱۶/۳/۹۵»

حتما بخوانید:   مصوبه ای علیه اقتصاد مقاومتی/ همبستگی مردمی برای ریشه کنی بی تدبیری

هرجا به انقلاب تکیه کردیم…

 تجربه روشن مردم ایران در سالهای بعد از انقلاب نشان داده که: «ما هرجا به انقلاب تکیه کردیم، به روحیّهی انقلابی تکیه کردیم، پیش رفتیم؛ هرجا از ارزشها کوتاه آمدیم، انقلاب را ندیده گرفتیم… برای خوشایند عناصر استکبار که دشمنان اصلی اسلام و دشمنان اصلی این نظامند، مدام حرف را جویدیم، حرف را خوردیم، عقب ماندیم. ۵/۴/۹۵» بنابر این راه عبور کشور از مشکلات و جواب منطقی به مطالبات مردم پایبندی به ارزشها و روحیه انقلابی است: «با این روحیّهی تدیّن و انقلابیگری است که میشود این راه را پیش رفت؛ سنگلاخ هم باشد، میشود پیش رفت، مانع هم باشد، از روی آن مانع میشود پرید؛ به شرط اینکه روحیّهی انقلابی و تدیّن و پایبندی به تعهّد دینی و انقلابی وجود داشته باشد.» ۱۷/۲/۹۳ البته انقلابیگری به معنای «حرفِ منهای عمل» و برخورد کلیشه ای و بی محتوا با مسائل نیست. انقلابیگری یعنی: «عادلانه، خردمندانه، دقیق، دلسوزانه، منصفانه، قاطعانه و بدون رودربایستی عمل کردن. ۹/۴/۹۵» دشمن مستکبر قصد دارد مردم و مسئولین را بر سر «دوراهیِ» عدول از ارزشها و منافع ملی یا تحمل مشکلات اقتصادی قرار دهد. برای رویارویی با چنین نیرنگای باید «انقلابیگری» را در عرصه های گوناگون به بین آورد. ترجمانِ انقلابیگری در عرصه اقتصاد فهم درست اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل پسندیده در این زمینه است. البته: «اجرا به عهدهی دولت است؛ دولت است که باید در میدان و وسط میدان کار کند. ۱۶/۳/۹۵»

حتما بخوانید:   نمی شود مشکلات و گلایه‌های مردم را نادیده گرفت

گزارش به مردم

در آغاز فصل پایانی سال و در ماههای واپسین دولت یازدهم هستیم. فصلی که درآن مردم باید به چهره طبیعی نتیجه تلاشهای دولت محترم در امسال که به نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل نامگذاری شده را مشاهده کنند و از سوی دیگر شاهد به ثمر نشستن اقدامات چهارساله دولت بر روی زمین و بر سر سفره خود باشند. در پیشگاه خدای متعال و مردم، هیچ عذری برای «کار نکردن» پذیرفته نیست: «تا میتوانید و فرصت هست کار کنید؛ فرصتها محدود است. ما اشخاص رو به زوالی هستیم، فرصت محدودی داریم، تا میتوانیم، تا هستیم، کار کنیم. نگویید نمیگذارند؛ این نمیگذارند حرف قابل پذیرشی نیست. ۱۶/۴/۹۳» چرا که «مسئولین محترم دولتی آخر سال ۹۵ میتوانند بیایند گزارش بدهند که ما این چند هزار کارگاه و کارخانه و مزرعه و دامداری و امثال اینها را احیاء کردیم. میتوانند بیایند اینها را بگویند؛ میتوانند به مردم گزارش بدهند، مردم هم ببینند و حس کنند. وقتی مردم حس کردند، آنوقت اعتماد و اطمینان پیدا میکنند. ۱/۱/۹۵» منبع خبرگذاری مهر

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “به مردم گزارش بدهید/ اهمیت پرداختن دولتمردان به اقتصاد مقاومتی”